13.března
2017

TOP 10 nejnavštěvovanějších pizzerií za rok 2016

Kde najdete tu nejlepší pizzu? Kde mají nejčerstvější suroviny, tradiční bylinky, správně rozehřátou pec a šéfkuchaře, který rozumí svému řemeslu? Nemusíte až do Neapole, abyste ochutnali tu nejlepší Margheritu. Podívejte se s námi na přehled nejnavštěvovanějších pizzerií za rok 2016 podle Restu.cz. Jak jsme vybírali? Jednoduše, vzali jsme všechny favority roku 2016, kam jste nejvíce rezervovali.

Ristorante Pizzeria La Scala

2Ristorante Pizzeria La Scala si svůj název vypůjčila z italštiny a byl ji vybrán zcela záměrně. Odkazuje na impozantní kamenné schodiště, po kterém se ze vstupního prostoru schází do hlavní části restaurace. Příjemné posezení v unikátních historických prostorách v absolutním centru staré Prahy si vychutnáte vynikající italskou kuchyni vytvořenou podle tradičních italských receptur. Pocit prožitku jistě umocní i široká nabídka kvalitních italských vín.

Eva Radvanovská: „Pěkné, stylové, klidné prostředí, doplněno příjemnou italskou muzikou. Dobrá italská kuchyně a ochotný personál. Byla jsem již několikrát. Mohu jen doporučit při odpočinku od rušných pražských ulic.“

Restaurace Vabene

Ham pizzaRestaurace Vabene se pyšní luxusní polohou, sídlí totiž v bezprostřední blízkosti Staroměstského náměstí. Restaurace je rozdělena na přízemní část a gotické sklepní prostory z poloviny 13. století, v létě je navíc k dispozici příjemná letní terasa, která nabízí klidné posezení v nádvoří Týnského dvora. V jídelním lístku najdete italské speciality od salátů, těstovin a steaků až po pizzu, kterou zdejší mistři kuchaři připraví přímo před vašimi zraky.

TIP: Milovníci sladkého zbystřete, čeká vás tu velký výběr domácích dezertů.

Podolka Karlín

3Podolku Karlín najdete, jak sám název napovídá, v Karlíně. V kuchyni si přijde na své vegetarián, celiak i milovník masa. Vaří zde z čistých a přírodních surovin bez přídavků glutamátů a jiných, pro tělo nevhodných, potravin dnešní doby. To vše s respektem k surovinám a láskou ke svému řemeslu. Pizzu zde připravují klasickou technologií pečení – oheň a dřevo.

Kozlová Tereza: „Opakované návštěvy jen potvrzují, že restaurace má laťku opravdu vysoko a standard drží stále stejně skvěle! Jídlo bylo super a obsluha velmi ochotná a příjemná.“

Pizza Coloseum Zlatý Anděl

4Pizza Coloseum Zlatý Anděl je živá restaurace s tradiční italskou kuchyní, příjemnou obsluhou, úžasnou letní terasou a pestrým výběrem vín. V Pizza Coloseum si pochutnáte na denně čerstvých těstovinách, výborné pizze, rybích a masových specialitách, nápaditých salátech i lahodných domácích dezertech. V Pizza Coloseum hrají prim suroviny té nejvyšší kvality. Maso, ovoce, zeleninu, olivové oleje, bylinky, koření, máslo a smetanu sem dováží přímo z Itálie.

TIP: Co byste zde rozhodně měli ochutnat? Prvotřídní pizzu. Připravují ji v originální peci postavené na zakázku přesně podle dlouholetých zkušeností italských pizza mistrů.

Pizzerie San Marino

6Pizzerie San Marino sídlí v centru Plzně jen pár kroků od historického centra. V příjemném přátelském prostředí si tu vychutnáte pestrý výběr pizz, masové a rybí speciality, těstoviny, rizota, saláty a nejrůznější dezerty.

Šimon: „Opět báječná večeře. Polévka Minestrone a pizza smetanové Palermo se jen tak neomrzí. Chuťově naprostá špička až se není ani čemu divit, že si skoro vždycky dáváme to samé. Nejlepší pizzerie ve městě.“

Pizzeria Ristorante Cerreto

7Pizzeria Ristorante Cerreto je restaurace s poctivou domácí kuchyní. Vaří zde z pečlivě vybrané čerstvé zeleniny, masa a ryb, které každý den nakupují u italských a českých dodavatelů. Mottem restaurace je čistá a opravdová chuť jídel, dle tradičních italských receptur. Ve vinotéce naleznete to nejlepší z italských či francouzských vinic.

TIP: Zajímavostí podniku je kruhový bar, který svým povrchem připomíná tělo ještěra.

Pizzeria Kmotra

8Příjemné zastavení v centru Prahy poblíž Národní třídy a Národního divadla nabízí pizzerie Kmotra s dlouholetou tradicí. Vybrat si zde můžete z 36 druhů křupavé pizzy, pečené v peci na dřevo, čerstvých domácích těstovin, masových minutek, ryb a bohatých salátových variací.

Uživatel RESTU: „Nejlepší pizza v Praze, prostředí klidné, rychlá donáška jídla a na centrum velice zajímavé ceny. Určitě doporučuji jako podnik, kam zavést své známe na výbornou pizzu.“

Pizzeria Corleone Anděl

9Pravá italská kvalita to je Pizzeria Corleone Anděl. Nabízí vynikající pokrmy tradiční italské kuchyně připravované s maximální péčí podle ověřených receptů. Vybrat si můžete z pestré nabídky sahající od předkrmů, přes obvyklé i méně známé druhy pizzy až k minutkám, salátům a zákuskům.

Figo restaurant

10Pohoda. To je slovo, které rodinnou restauraci Figo popisuje nejlépe. Ať sem zavítáte na romantickou schůzku ve dvou, kvůli příjemnému odpoledni s rodinou nebo na pracovní oběd, vždy se zde budete cítit jako doma. V pestré menu, které zahrnuje to nejlepší ze současné evropské kuchyně za použití těch nejčerstvějších sezónních surovin, na vás čekají prověřené lahůdky mezinárodní kuchyně. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodné sugo! Přesně takovou pizzu najdete v rozpálené peci restaurace Figo.

Ina: „Restaurace nemá ve svém okolí konkurenci, proto je rezervace nezbytná. Jídlo je vždy výborné, obsluha drží laťku vysoko a celkový výsledek je milá a skoro až rodinná atmosféra. Doporučuji.“

Alforno Focacceria Italiana

10Restaurace Alforno Focacceria Italiana na Petrském náměstí 4 přináší do této zajímavé lokality klasické italské speciality. Pizzu vám připraví italský pizzaiolo, ostatní jídla připravuje tým vynikajících kuchařů. Takže tip, kam jít na lasagne, cannelloni, pravou pizzu nebo kohoutka, je jasný.

TIP: Na velikosti záleží! Alforno Focacceria Italiana nabízí metrovou pizzu.


Výběr těch nejnavštěvovanějších vám nestačil? Mrkněte na další oblíbené pizzerie po celé ČR!