26.října
2016

9 tipů na restaurace, kde se najíte zdravě

Pojďte s námi jen tak udělat něco dobrého pro své tělo. Vybrali jsme několik restaurací, ve kterých na vás na talíři čekají samé zdravé věci. Nemusíte ale zároveň mít strach, že byste si snad nepochutnali. I zdravá strava může být gurmetský zážitek!

Maitrea

maitrea

Restaurace Maitrea má interiér zařízený ve stylu Feng-Shui a nabízí spoustu úžasných vegetariánských lahůdek. Nás ale zaujala především netradiční a zajímavá nabídka na nápojovém lístku. Kdo má zájem o detox, měl by zamířit sem. Už jen obyčejná voda je tu speciální japonskou technologií vyčištěná, aktivovaná a pomáhá odstraňovat toxiny, zvyšovat imunitu organismu a podporovat sebeuzdravující procesy v těle. Kdo by tak docela nevěřil v zázračnou vodu, může ochutnat koktejl z guarany nebo superfood nápoj. Třeba směs mladých výhonků pšenice a ječmene, řas spireina a chlorella, posilujících bylin, sušené zeleniny a ovoce, raw kakaa a užitečných trávicích enzymů.

Plevel

plevel

Jen těžko bychom z tohoto seznamu mohli vypustit pražský Plevel, který má dnes už dvě pobočky. Pokud máte o zdravé jídlo zájem, pravděpodobně jste tu už jedli, ale to vůbec nevadí – v Plevelu se totiž menu neustále mění. Specialitou Plevelu je příprava jídel z planých rostlin, které v danou roční dobu nabízí sama příroda a jejichž dřívější popularita byla zapomenuta s příchodem moderní civilizace. Najdete tu i sladkosti, ze kterých nemusíte mít výčitky, třeba raw dortíky.

Hospůdka U Štěpána

u-stepana

Nejenom zeleninou živ je člověk. Občas je potřeba dodat tělu i nějaký ten protein a i my víme, že zdravá strava neznamená jen raw a vegan. Zdravý může být i steak, pokud si pohlídáte z jakého masa pochází. A v restauraci U Štěpána najdete jen to nejkvalitnější maso z jejich vlastního domácího chovu, k tomu zeleninu ze zahrádky a domácí bylinkovou limonádu, jak jinak než z vlastních, organicky pěstovaných bylinek. Rodinný podnik ve Vojeticích na Šumavě si vás určitě získá.

Zdravé bistro

vitalka

V kladenském Zdravém bistru myslí na všechny diety, které byste mohli dodržovat. Nabízí menu pro celiaky, zákazníky s intolerancí na laktózu, veganské i vegetariánské. I pokud nemáte žádnou alergii, ale chcete jen odlehčit svůj jídelníček, jistě si tu vyberete. Hosté mohou ochutnat snídaňové kaše, saláty, sendviče, slané a sladké koláče, ovocné a zeleninové šťávy, smoothie či špaldovou kávu.

Jelica

jelica

Atmosféra pražské restaurace Jelica je jedinečná. Podává se tu domácí srbská kuchyně. Poctivé sýry a pršut, dýňová nebo mangoldová polévka, dušené jehněčí maso se špenátem, grilovaný filet s candáta s kajmakem nebo masa připravovaná na ohništi v tradičním hliněném hrnci. Jsou to sytá jídla, která člověka zahřejí a přitom je všechno jednoduché, vařené podle tradičních receptur a z kvalitních bio surovin. I takhle může vypadat zdravé stravování, jen to nesmíte přehnat s lahodnými srbskými klobáskami.

Reinsdyr

reinsdyr

Kousek severské atmosféry v Praze? Není problém. Stačí na Náměstí Míru vejít do dveří restaurace Reinsdyr. Od koho se lépe inspirovat ve zdravém stravování, než od otužilých seveřanů s růžovými tvářemi? Obzvlášť před zimou přijde trocha rybího tuku tělu vhod, mnohem příjemnější než na lžičce je ale v Reinsdyru. Tady totiž dostanete všechny své omega-3 mastné kyseliny v lahodném provedení pstruha grilovaného podle staré finské receptury nebo halibuta s mušlemi sv. Jakuba.

Vitalka

vitalka

Energie, vitalita a lehký žaludek. O to se snaží v Klatovské restauraci Vitalka. Rázné ne tady řekli bílému rafinovanému cukru, bílé mouce, kravskému mléku i ztuženým tukům a kamenné soli. Naopak celozrnná mouka v bio kvalitě, třtinový cukr a sirupy nebo rostlinné mléko a sezónní zelenina si tu své místo i strávníky našly. A abyste nedodržovali zásady zdravého stravování jen v restauraci, ale také doma, můžete si ve zdejším obchodě nakoupit suroviny pro domácí vaření.

Jabloň

jablon

V Jablonci nad Nisou si otevřeli Jabloň, kavárnu, ve které si můžete dát  zdravé a poctivé dorty, snídaně, polévky, či výběrovou kávu. Nachází se ve vile, ve které sídlí také wellness a fitness studio. Co víc byste mohli udělat pro svoje zdraví, než si zajít na ranní trénink, masáž či wellness a pak si dát zdravý brunch z pečlivě vybraných výživově hodnotných surovin?

MyRaw Café

myraw

Za jeden z posledních hitů ve zdravém stravování, který se udržel mezi lidmi dost dlouho na to, aby byl brán vážně, je raw strava. Nejde jen o nějaký trend – z potravin, které projdou tepelnou úpravou maximálně do 42 stupňů Celsia, získá tělo mnohem více vitamínů, živin a prospěšných látek. MyRaw nabízí pestré menu v podobě snídaní, obědů i večeří a slaných chuťovek, jako jsou ořechové sýry, dipy a tyčinky. Specialitou kavárny jsou pak raw veganské dezerty. To, že budete jíst raw rozhodně neznamená, že přijdete o zákusek!

Jakoby

jakoby

Brněnské Jakoby je restaurace, která myslí na dobro svých zákazníků. Najíte se tu dobře každý den z poledního menu. Na první pohled se může zdát, že v jídelním lístku nejsou žádné superpotraviny a zdravá trendy jídla, ale i tady si přijde na své celiak či vegetarián. A všichni víme, že odlehčená vegetariánská a bezlepková strava plná živin a vitamínů nám jednou za čas může jedině prospět.

Vybrali jste s námi, kde si zdravě zamlsáte?

|, , , , |