burgery
01.září
2015

Stop McKarbanátkům aneb kam na nejlepší burgery v Brně

Věděli jste, že hamburger, globální gastronomický fenomén s německým názvem a americkým duchem, má svoji síň slávy, několik muzeí a minulý týden, 28. srpna, jsme dokonce mohli oslavit i jeho vlastní mezinárodní svátek? Nebo že jen ve Spojených státech se ročně sní na 50 miliard burgerů a kdyby se všechny poskládaly do řady, obtočily by Zemi dvaatřicetkrát? A teď to nejdůležitější! Víte, kam zajít na ten nejlepší burger v Brně?

Bar, který neexistuje

Krom toho, že už každoročně figuruje v žebříčku Czech Bar Awards mezi těmi nejlepšími koktejlovými bary v republice, nese se kolem Baru, který neexistuje také šuškanda, že lepší burger v Brně neexistuje. V nabídce jsou dvě stálice sázející na klasické burgerové ingredience a jeden speciál, který se každou chvíli mění. Dvě stě gramů stařeného hovězího prostě nepotřebuje žádné extra parádičky, když barové kuchyni vládně mistr políbený burgerovou múzou. Pro vegetariány tu mají „nealkoburger“ z cizrny a pro dietáře a ochutnávače zase „zkušební“ osmdesátigramový slider.

bar, který neexistuje

Pablo EscoBar

Ačkoliv nese tento bar jméno kolumbijského „krále kokainu“, své zákazníky láká výhradně na legální pochoutky. Jako v Latinské Americe se tu však cítit budete, a to díky nabídce špičkových doutníků, karibských rumů, tropických koktejlů a hamburgerů tak dobrých, jakoby se ty pomleté krávy ještě před chvílí šťastně proháněly po argentinských pastvinách. EscoBar nedávno odhalil nové burgerové menu, na němž vedle osvědčených klasik figuruje také několik speciálních hamburgerů, které v minulosti sklidily u hostů největší úspěch. Ve vegetariánské verzi najdete grilovanou mozzarelu a všechny burgery si můžete objednat i s bezlepkovou žemlí z Pablovy domácí pekárny.

Pablo

Burger Inn

Tento benjamínek brněnské burgerové scény otevřel teprve v červenci, ale pověst jednoho z nejlepších si vydobývá rychleji, než bys řekl čedar. Malému stylovému bistru v samém srdci Brna s hipsterskou atmosférou a pár místy k sezení vévodí nablýskaná digestoř a na povel to tu má superpříjemná pánská partička, kterou burgery zjevně baví. Stejně jako v ostatních zmiňovaných burgrárnách můžete vsadit na stoprocentní autentičnost všeho, co dostanete na talíř – od stoprocentního hovězího masa z krku, přes domácí bulky, hranolky a ochucené majonézy, až po nebývale lehký salát coleslaw, jehož tajnou ingrediencí je v Burger Inn strouhaná hruška. Ve speciální nabídce právě mají dechberoucí Cheddar Bacon s karamelizovanou cibulkou, tak rychle na něj, dokud je!

Burger Inn

DeguŠtace

Začalo to jako řeznictví a zrárna masa s názvem Mikrofarma, kde si zákazníci mohli koupit maso výhradně od lokálních ekofarmářů nebo si je objednat online a ještě si zvolit, jestli jim vybraný flák nakrájí, namelou nebo třeba nakostičkují. A protože by byl hřích prodávat tohle exkluzivní masíčko jen zasyrova, otevřela Mikrofarma zároveň s novou pobočkou řeznictví i své vlastní bistro DeguŠtace. Přímo na pultě si můžete vybrat steak nebo klobásku, kterou vám v cuku letu ugrilují. Ale my jsme tu kvůli burgerům, že ano? Čtyřicet dní zrající hovězí v domácí máslové briošce zní, myslím, jako dostatečný příslib. Každý burger mají navíc i ve verzi „double” čili s dvojnásobnou porcí masa a dostanete ho stylově zabalený v novinách.

Deguštace2

Bistro Le Social

Devět z deseti brněnských bezlepkářů potvrdí, že s gluten free burgery z bistra Le Social by se chtěli mazlit, uctívat je a uzavřít s nimi svazek manželský. Dle dostupných informací se ale nic z toho doposud nestalo a všechny burgery z místní kuchyně byly během několika málo minut od vytvoření úplně obyčejně snědeny. Všechny kousky v nabídce – Le Big Mac, Le Big Chick a Le Grand Boeuf – si můžete dát jak s bezlepkovou, tak i klasickou žemlí. Ve vegetariánské verzi burgeru pak sází Le Social na tofu plátek.

Le social

 


Pro milovníky burgerů máme dobrou zprávu! Připravili jsme pro vás přehled, kam na další skvělé burgery po Brně!

Máte nějaké další tipy, kde si vychutnáte excelentní burgerové opojení? Sem s nimi!

 

|