30.prosince
2014

Pět zdravých restaurací, kam začít chodit od Nového roku

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Pojistěte si to a dejte si na Nový rok něco zdravého. Beztak máte po Vánocích výčitky svědomí, že jste snědli moc cukroví a bramborového salátu a začít se zdravým životním stylem je jedním z vašich novoročních předsevzetí. My vám s ním teď pomůžeme alespoň co se jídla týče. Vybrali jsme pro vás pět restaurací, kam byste měli začít pravidelně chodit.

Lehká Hlava

Boršov 280/2, Praha 1

Lehká Hlava je sestra známější Maitrey, se kterou ji spojuje poloha v historickém centru Prahy, milá obsluha a lehká a chutná vegetariánská kuchyně. Oproti Maitree je Lehká Hlava menší a podle nás i útulnější a celkově tak nějak kouzelnější, hlavně ta její modrá místnost!

14077_lehka-hlava-restaurant-borsov

button

Plevel

Krymská 126/2, Praha 10

Plevel je vegetariánská a raw veganská restaurace ležící na samotné tepně hip Vršovic, Krymské. Plevel vás zaujme už zvenku, skrze jeho veliká okna si můžete prohlédnout jeho neotřelý interiér, kterému dominuje jemná květinová (nebo plevelová) tapeta. A ani po příchodu dovnitř nebudete litovat. Vaří dobře a točí taky dobré pivo. Mají Herold a Poličku.

13742_plevel-restaurant

button

NEB.O

Perlová 365/10, Praha 1

NEB.O je to pravé místo pro všechny milovníky thajské a vietnamské kuchyně, kteří si zároveň potrpí na hezké prostředí. Nevýhodou většiny pho bister (třebaže jejich jídlo je vynikající!) je esteticky ne zrovna dokonalý interiér. NEB.O je pravým opakem. Pochutnáte si zde i očima.

12290_neb-o-restaurace

button

Restaurace Bistro Franz

Veveří 14, Brno

Franz je bistro jak má být. Místo, kam si skočíte na rychlý a zdravý oběd či na odpolední kávu (fair trade) a něco sladkého k ní. Interiér je jednoduchý a zároveň hravý, inspirovaný pravděpodobně berlínskými nebo skandinávskými podniky podobného typu. A musíme říct, že to byla trefa do černého!

1971_steak_z_lososa_s_kuskusovy__m_sala__tem1-393-800-600-80

button

Bistro Satyr

Kardinala Berana 26, Plzeň

A máme něco i pro vás ze Západu republiky. V Plzni určitě stojí za návštěvu vegetariánské Bistro Satyr. Potrpí si zde na čertsvé a sezónní suroviny, na oběd nečekáte ani pět minut a navíc je vše za super ceny. Vyzkoušejte!

P.S.: Po Novém roce znovu otevírají 15. ledna.

7070_bistro-satyr

button

|, , , |

2 komentáře u „Pět zdravých restaurací, kam začít chodit od Nového roku

Komentáře nejsou povoleny.