17.února
2017

Ochutnejte Thajsko! Ochutnejte Lemon Leaf!

Thajská kuchyně (nejen) u nás v současné době válí! Díky vyváženosti chutí a nečekaným kombinacím se řadí mezi nejlepší na světě. Kromě toho, že je neuvěřitelně pestrá a rozmanitá, je většinou také hodně ostrá.

V thajské kuchyni se setkáte s množstvím specialit, ať už se jedná například o druhy byliny a koření či různě upravený hmyz, který je běžným sortimentem v pouličních stáncích. Co ucítíte asi nejvýrazněji je chilli – v samotném Thajsku se ho pěstuje na pět set druhů a Thajci jsou také jeho předními distributory po celém světě.

DSC_7044Určité prvky má thajská kuchyně shodné s kuchyní čínskou a indickou. Thajská je však ostřejší a také je kladen větší důraz na rychlou přípravu, při vysokých teplotách. Základem filozofie thajského jídla je totiž jednoduchost a rychlost, cílem je zachování vitamínů, které by dlouhým vařením přišly vniveč. Všechno, na co v Thajsku narazíte, jídlo nevyjímaje, má totiž svoji filozofii. Nic se nedělá „jen tak“ a právě v přípravě thajských jídel je tahle zásada dovedena v mistrovské umění.

LEMON - wok cucumberPtáte se, kde toto umění ochutnat a přitom nemuset kupovat letenky?

Lemon Leaf

1

V restauraci Lemon Leaf vsází na thajskou pikantní exotiku – těšte se na pět druhů curry omáček s masem i zeleninou, polévku s kokosovým mlékem, krevetové speciality nebo tradiční rýžové nudle na několik způsobů.

1Průkopnický thajský provoz na hranici Prahy 1 a 2 nabízí thajskou kuchyni již 14. rokem. A tak není divem, že Lemon Leaf je jednou z mála českých restaurací s prestižním oceněním Thai Select. To uděluje thajská vláda jako známku nejvyšší kvality. Všechny pokrmy tu připravují z autentických ingrediencí, čerstvé asijské zeleniny a bylinek, které 3x týdně dovážejí přímo z Asie.

DSC_7285Pro ty z vás, co to neradi ostré, nabízí Lemon Leaf i speciality kontinentální kuchyně v čele se steaky, těstovinami a saláty. Čepují tu hned pět druhů piva a k mání je také pestrý výběr z padesáti druhů vín nebo domácí limonády.

Thajsko vás neláká, ale asijské speciality ano? Máme pro vás tipy na prvotřídní asijské restaurace u nás, kde najdete to nejlepší od pravých mistrů.