06.ledna
2017

Nejnavštěvovanější kavárny roku 2016

Která kavárna má tu nejvoňavější kávu? Podívejte se s námi na přehled nejnavštěvovanějších kaváren za rok 2016 podle nás. Najdete zde několik útulných podniků, kde se s hrnkem horké černé kávy v rukou už nikdy nebudete chtít vrátit do reality všedního dne. Vybírejte z široké nabídky způsobů přípravy kávových zrn a najděte si mezi nimi svého favorita. A jak jsme vybírali my? Jednoduše jsme vzali všechny favority roku 2016, kam jste nejvíce rezervovali.

Café Colore

1

1Café Colore je jednou z nejoblíbenějších pražských kaváren. Dostane vás nejen svou skvělou kuchyní a kouzelnou atmosférou, ale i krásným interiérem ve stylu vídeňských a pařížských kaváren.

TIP: V Café Colore úřaduje snad nejšikovnější cukrářka pod sluncem! Její domácí dezerty a dorty vypadají úžasně a chutnají ještě líp. Nechte si proto aspoň trochu místa na pověstnou sladkou tečku.

Café Lounge

2

2Stylová kavárna Lounge nabízí výběrové kávy z českých a evropských minipražíren, naturální vína, třeba ze skupiny Autentistů, skvělé dorty a speciality šéfkuchaře Michala Skuhrovce.

Uživatel RESTU: „Kavárnu navštěvujeme opakovaně, servis je vždy perfektní, káva jedna z nejlepších v Praze, jídlo velmi chutné a nápadité. Vyšší cenová hladina rozhodně odpovídá kvalitě.“

Café Savoy

3

3Mecca pražských kavárenských povalečů, kde pod bohatě zdobeným neorenesančním stropem panuje jedinečný genius loci. Legendární jsou místní francouzské snídaně, ale nezklame vás ani česká klasika.

TIP: Rozhodně se vypravte i do suterénu, kde za sklem můžete pozorovat cukráře při práci a na druhé straně nahlédnout do vinného sklepa.

Bistro Mikyna Coffee & Food Point

4

4Mikyna je rodinná kavárna a bistro, kde Vám na talíř naservírují to, co si sami rádi vaříte doma. Snaží se dodat šmrnc i zdánlivě obyčejným věcem, jako je třeba pohanka či jáhly a ukázat Vám, že i kolem nás máme spoustu zdravých superpotravin.

Lagnese: „Klasický oběd v Mikyně se vždy zvrhne v tříchodové meníčko i s vynikající kávou plus nějaké dobroty domů. Super je že prodávají i skvělý žitný chleba a člověk nemusí řešit co k večeři 🙂 palec nahoru.“

bistro Proti Proudu

5

5Dobrá silná káva po celý den doprovázená jedinečnými sendviči, úchvatnými domácími dezerty nebo snídaněmi, které si vychutnáte v rodinné atmosféře bistra Proti Proudu.

TIP: V poledním menu naleznete dvě naprosto vymazlená hlavní jídla, jedno z nich je vždy vegetariánské.

Cacao

6

OLYMPUS DIGITAL CAMERACacao je unikátní spojení kavárny, cukrárny, restaurace a lounge. Všechny zmrzliny, dezerty a dorty si zde vyrábí sami podle vlastních receptur. Přijďte a přesvědčte se na vlastní chuťové buňky.

Alena Krýchová: „Cacao je jedna z mála cukráren kam se ráda vracím. Personál je milý a ochotný. Zákusky a zmrzliny jsou chuťově a vzhledově úžasné. Cacao nabízí též celou řadu smoothie a domácích limonád. Už se těším na další návštěvu.“

Jedna Báseň wine & coffee bar

7

7Jedna báseň je nekuřácká kavárna a vinárna s kuchyní. Nabízí italskou kávu Vergnano, moravská sudová i lahvová vína. Vaří převážně ze sezónních surovin a myslí i na bezlepkáře a vegetariány.

TIP: Nezapomeňte ochutnat domácí bábovku, je jedna báseň.

Café Amandine

8

8Zavřete oči a vzpomínejte – na ranní procházku po Champs Elysées, na malebné kavárničky na Montmartre, na Eiffelovku. Cítíte tu atmosféru, které se nic nevyrovná? Taková je Paříž. Takové je Café Amandine.

Morávková: „Tuto kavárnu mi doporučila kamarádka. Po první návštěvě, kdy jsem byla překvapena atmosférou podniku, se sem vracím vždy velmi ráda. Servis je tu profesionální a káva super!“

Café Oliver

9

9Restaurace a kavárna uprostřed lázeňského parku. Lázeňská kolonáda je místem nikdy nekončícího odpočinku, přátelských setkání, lásky a kulturního vyžití. Kavárna ve francouzském stylu nabízí výbornou kávu a pokrmy z celého světa z těch nejlepších surovin.

TIP: Snídáte rádi po francouzsku? Vyzkoušejte Café Oliver hned z kraje týdne. Krásné probuzení a dobrou chuť!

Monolok cafe

10

10Kavárnu Monolok otevřeli v prosinci 2012 za jediným účelem: Poskytnout zákazníkům unikátní kavárenský požitek. Výborná káva, skvělé dezerty, jedinečná vína a mnoho dalšího bylo vybráno velkým citem, aby bylo zaručeno, že dostanete to nejlepší.

Mariana Ermlová: „Báječná kavárna, prostředí vhodné pro schůzky s kamarády i neformální pracovní jednání. Skvělé černé čaje a dobrá káva. Občerstvení je trochu dražší, ale většinou stojí za to.“

Kavárna Slavia

11

11Slavia je nejslavnější pražská kavárna s bohatou historií, kouzelnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Petřín. Těšte se na vynikající domácí dezerty, palačinky a zmrzlinové poháry.

TIP: Od roku 1884 se tu setkávají známí spisovatelé, herci, filozofové i skladatelé. V kavárně Slavia je často plno, proto radši neváhejte s rezervací.

Café Mozart

12

12Restaurační kavárna Café Mozart Praha je romantickým místem, které nabízí neopakovatelnou atmosféru, jak svým specifickým výhledem na Orloj, tak výstavou míšeňského porcelánu.

Uživatel RESTU: „Vynikající dortíky a káva v krásném prostředí. Opravdu vše výborné.“

Kavárna Pražírna

13

13Kavárna s vlastním pražícím strojem, ve kterém praží vybrané druhy káv. V Pražírně rozhodli znovu objevit vůni čerstvě pražené kávy. Stavte se v nezakouřeném prostředí na profesionálně připravenou kávu z plantáží z celého světa.

TIP: Vždy v Pražírně mají něco pro ty, kteří strádají hladem – čerstvou snídani, křupavé panini a třeba i delikatesní utopence nebo domácí dezerty.

Momoichi Coffetearia

14

14Momoichi Coffetearia, místo, kde chtějí kavárně navrátit její společenskou funkci. Neboť příběh kávy nepíšou jen ti, kdo ji pěstují a praží, ale i ti, kdo ji připravují a pijí.

Tom: „Příjemná kavárna, praktická poloha, rezervace přes restu proběhla vždy bez problému. Rád se sem vracím a vždy ochutnám něco nového. Interiér jednoduchý ale kouzelný.“

Bistro Sicily Café

15

15Restaurace a kavárna nabízející zdravou BIO kuchyni, kde se pokrmy připravují stejným způsobem jako na Sicílii. Dále v nabídce najdete sicilskou kávu a BIO dorty Simply Good.

TIP: V krásných prostorách restaurace se pořádají zajímavé výstavy.

Cafe Frida

16

16Název kavárny odkazuje k malířce Fridě Kahlo, nabídkou jídel k Mexiku, kde je život spontánní a země je to krásná. V kavárně můžete ochutnávat známé i neznámé, někdy tančit, někdy se opít, někdy snídat, prostě to, co zrovna budete chtít.

Adriana: „Kavárna Cafe Frida je příjemné místo k posezení, mají výborné limonády, vína a super nabídku jídel. Kavárna je nekuřácká, takže člověk nemusí dávat oblečení hned do pračky 🙂 určitě doporučuju.“


Nikdo vás z favoritů za rok 2016 nezaujal? Nezoufejte a mrkněte na další kavárny, které se na Restu ukrývají.