Gastroakce 2016
11.ledna
2016

Je libo menu od michelinského kuchaře? Vyrazte na festival

Rok nám sice teprve začal, ale už nyní se můžeme podívat, kolik gastro možností a gastro akcí se nabízí. Letos je to opravdu pestré. Máte možnost ochutnat menu od francouzského kuchaře s michelinskou hvězdou, nebo se podívat na souboj českých kuchařů. Ujít byste si ale neměli nechat ani přehlídku dortů. Podívejte se, kam můžete letos vyrazit za jídlem.

Chef Time Fest

Chef Time Fest

Máte-li chuť někam vyrazit hned zkraje roku, zajděte na Chef Time Fest. Ten startuje už 7. ledna 2016 v restauraci AvantGarde a potrvá 3 týdny, až do 28. ledna.

Těšit se můžete například na show šéfkuchařů, kterých se na akci představí více než 30. A jedná se o skutečnou špičku na poli české gastronomie. Představí se vám například Radek David, který vede kurzy bezmasého vaření v Pražském kulinářském institutu. A nebo Roman Dolejš, který vlastní speciální osvědčení na přípravu francouzské kachny. Těšit se ale můžete i na Marka Fichtnera, Petra Hajného, Jana Horkého a plno dalších. Dokonce se mezi sebou i utkají, a to v rámci Chef´s duel. Takzvaně “zavařit” si ale můžete i vy, a to v rámci workshopů nebo školy vaření.

Protože je akce rozprostřena do tří týdnů, snadno si vyberete, který den se vám hodí která akce. Ceny za účast na jednotlivých akcích začínají na 1 200 Kč a končí až na 3 900 Kč, pokud byste chtěli ochutnat Michaelin Star Menu.

A my pro vás máme SOUTĚŽ o dva lístky na Chef Time Fest v hodnotě 3 300,- na Chef´s Duel Jana Horkého a Radka Davida. Co musíte udělat, abyste byli zařazeni do soutěže o lístky? Pokud už nejste, tak se registrovat na RESTU.cz a tipnout si zde do komentáře, jak dlouhý je rondon šéfkuchaře AvantGarde Jana Kvasničky. První nejbližší tip 15. 01. 2016 vyhraje dva lístky na zmíněný duel. A pokud budete chtít znásobit svou šanci na výhru, tak nás sledujte i na našem Facebooku a Instagramu.

Soutěž probíhá od 12. 01. 2016 do 15. 01. 2016. Výsledky soutěže budou vyhodnoceny nejpozději do 17. 01. 2016. Soutěžící, kteří nesplňují podmínky, se automaticky ze soutěže vyřazují. Soutěžící musí být registrovaný na RESTU.cz. Odměna není právně vymahatelná. Společnost RESTU.cz si vyhrazuje právo změnit podmínky akce nebo akci s okamžitou platností ukončit.

Prague Food Festival

prague

Jako každý rok, i letos se tradičně na konci května koná Prague Food Festival. Letos probíhá v období 27. – 29. května 2016 a to v prostředí Královských zahrad na Pražském hradě.

Tento ročník ale bude něčím speciální. Čeká nás jubilejní 10. ročník festivalu. A protože letos uplyne 700 let od narození panovníka Karla IV., budete mít možnost ochutnat pokrmy a nápoje připomínající 14. století.

Čekat na vás bude 42 degustačních stánků, kde budou kuchaři připravovat své delikatesy podle zásad „taste-waste“. Tato filozofie respektuje udržitelný rozvoj na planetě a snaží se potravinami neplýtvat.

Foodparade

food

V září na vás čeká dvoudenní festival Foodparade. Probíhat bude 3. a 4. září a stejně jako loni se můžete těšit na skutečné delikatesy.
Festival je zpoplatněn, a to vždy jednotlivě na každý den zvlášť. Nemusíte se tak bát, že byste si museli zaplatit celý festival, když přijedete jen na chvíli. Ovšem pozor, vstupenka platí pouze na 1 vstup do areálu.

A nezapomeňte si vyměnit „chefy“. To jsou totiž oficiální peníze, kterými na festivalu platíte. Měňte je však moudře, protože chefy za peníze zpátky nesměníte.

Audience Grand Cru Classé Bordeaux

Audience Grand Cru

V pořadí již 12. ročník jedinečného festivalu vína, Audience Grand Cru Classé Bordeaux, se uskuteční v období 11. – 12. února 2016 na Pražském hradě. Během obou dnů budete mít příležitost vychutnat si v Rothmayerově sále degustaci 40 vín Grand Cru Classé z roku 2013.

A 12. února pak od 20:00 proběhne ve Španělském sále slavnostní banket. Menu pro tuto příležitost uvaří Nicolas Isnard z francouzského Dijonu, který se hrdým držitelem michelinské hvězdy.

Prague Cake Festival

Prague Cake Festival

Prague Cake Festival měl v říjnu 2015 svoji premiéru. V hotelu Diplomat jste v rámci jednodenní akce mohli ochutnat nejrůznější sladkosti, a to od dortů, přes makronky, muffiny, cupcakes až po koláče a mnoho dalších.

Jestliže máte rádi sladké, určitě si festival nenechte ujít ani letos. Za speciální ceny si navíc vybrané sladkosti můžete odnést i domů a potěšit své blízké, kteří se na festival nevypravili.

Dny českého piva

www.popfoto.cz

Máte rádi české pivo? I letos nás čeká oblíbený Festival českého piva. A stejně jako loni, tak i tento rok připadá na stejné datum. Jednodenní festival se bude konat 27. září 2016.

Festival s sebou přinese ochutnávky pivních specialit, degustační menu a návštěvy sládků.

Akce se navíc koná po celé České republice, takže ji v žádném případě neprošvihnete. Na stránkách festivalu si přímo v mapě můžete vyhledat pivo, které máte rádi a podniky, které vám ho v rámci festivalu načepují.

Vyrazte i vy do svých oblíbených hospod a restaurací a připojte se k pivní gastronomii.

 

|