10.prosince
2014

Jak si užít přípravy na Vánoce

Jste ve stresu z blížících se Vánoc? Nebuďte. Máme pro vás pár tipů, jak si Vánoce užít a nenechat se rozházet mozkovou masáží obchodních center, zahájenou už v říjnu.

  1. Na Vánoce začněte myslet až s příchodem adventu. Do té doby vánoční výzdobu přítomnou po celém městě pomalu už od podzimní rovnodennosti vnímejte jen jako příjemnou světelnou dekoraci, díky které líp vidíte na cestu.DSC_1798
  2. Upřednostňujte kvalitu před kvantitou. Zní to otřepaně, ale je to tak. Tuhle radu aplikujte při nákupu dárků, surovin na předvánoční pečení i výběru slavnostního oblečení k štědrovečerní tabuli. Vlastně ji aplikujte klidně na všechno. Kromě tisícikorun, ty můžou být i pomačkané.
  3. Nenechte si uniknout příležitost pro uspořádání vánočního večírku! S přáteli můžete zajít společně na vánoční svařák, s kolegy v práci si můžete udělat neformální pátek třeba taky se svařákem a sladkostmi nebo si pozvěte domů pár kamarádů, co vám pomůžou upéct cukroví! Když řeknete každému z nich, že vám došel tuzemák do vosích hnízd a ať po cestě jeden koupí, o zábavu máte postaráno.Ve dvou se to lépe táhne a ve více lidech se to táhne ještě líp. Pečte tedy letos cukroví spolu s přáteli!
  4. Nepečte zbytečně moc druhů cukroví (viz bod číslo 2). Zabere to spoustu času a potom se stejně všechno nesní. A není zrovna cool dojídat cukroví na Velikonoce. Pečte jen ty druhy, které máte nejradši a které umíte, výsledek pak bude perfektní. Recept na výborné vanilkové rohlíčky a skandinávské perníčky si můžete přečíst v našem předchozím blogu.
  5. Vyhněte se davům v obchodních centrech, buďte moderní a nakupujte dárky online. Vánoce jsou přece svátky klidu, tak zůstaňte v klidu domova, co to jen jde. No ne? Jestli vám dochází nápady co koupit, máme pro vás tip: Restu vánoční vouchery do restaurace. Můžete je koupit v nominální hodnotě 500, 1000 nebo 1500 Kč a pozor, až do Vánoc navíc s 10% slevou! Je dost možné, že tím nadělíte dárek i sami sobě – málokdo chodí do restaurace sám. 😉
|, , , |