07.března
2017

Ginfest 2017

Všichni příznivci jalovcového nápoje zaplesali radostí v sobotu 25. března 2017 v prostorách DUP36 na pražské Národní třídě na 2. ročníku GinFestu, který opět pořádal časopis Barlife.gin3

Festival byl určen nejen široké veřejnosti, ale i odborné společnosti, která zkušeně nasávala vůni jalovcové pálenky a degustovala několik druhů ginu. “Zdá se, že ginová vlna, která nás zaplavila v minulých letech, nikdy neustane. Na náš trh neustále přicházejí nové značky, experimentuje se s ochucenými giny, vznikají nové toniky pro ideální kombinaci Gin & Tonic. I proto jsme se rozhodli opět zorganizovat GinFest, který pomůže široké veřejnosti se v současné nabídce zorientovat,” říká Martin Kraut, vydavatel časopisu Barlife a organizátor GinFestu.

Program byl opravdu pestrý a bohatý, součástí festivalu byly degustace několika druhů ginů, ale i odborné vzdělávací semináře věnované historii a výrobě ginu, ale i přísadám, tzv. botanicals. Bez jalovce obecného by gin nebyl kompletní a nebyl by to gin – je to ústřední přísada, která dává ginu chuť a vůni. Mimo jiné je gin plný bylinek jako koriandr, puškvorec, andělika, lípa a další.

Nás zaujal stánek s Double Dutch Drinks, což jsou toniky, které jsou vyrobené výhradně bez umělých příchutí, barviv a konzervantů, původ mají ve Velké Británii a v Čechách se těší velké oblibě. Nás chuť v kombinaci s ginem uchvátila a absolutně si nás získala příchuť s brusinkami.

Double dutch drinks

Festival jalovcové pálenky pořádá již druhým rokem časopis Barlife, zaměřený na alkoholické a nealkoholické nápoje, který pořádá zážitkové kurzy v Barlife Akademii. Mimo jiné každoročně vyhlašuje i prestižní soutěž Czech Bar Awards, která vítěze za rok 2016 zná už od listopadu.


A pokud máte chuť na nějaký dokonale namíchaný drink, tak vyrazte na kurzy do Barlife Akademie, nebo si vyberte z podniků, které vám namíchají nejeden Gin s tonikem.

|, , |