07.října
2016

Gastronovinky září

Léto skončilo, škola začala a mohlo by se zdát, že všem dobrodružství odzvonilo. Nepropadejte chmurám podzimu a mrkněte na tipy na nové restaurace a další podniky, které otevřely své brány v září. Vyrazte vstříc novým dobrodružstvím do čerstvě otevřených restaurací, kaváren a bister. My jsme jich pro vás vybrali sedm po celé ČR. Které to jsou?

Sushi Maru

1Sushi Maru je nově otevřená restaurace v Paláci Koruna. Šéfkuchař, pan Kim, má 30-letou zkušenost s přípravou sushi. Zkušenosti nasbíral v restauracích v Jižní Koreji a Spojených státech a jeho dovednost je důvodem, proč budete odcházet více než spokojeni. Personál vám nejen pomůže vybrat menu a nápoje k němu, ale ujistí se také, že se zde budete cítit příjemně a že máte vše, co potřebujete.

Bistro Secret Garden

2Kousek od Karlova mostu v Míšenské ulici nedávno otevřela panerie Secret Garden. V létě nabízí posezení na zahrádce a hostům slibuje oázu klidu v centru velkoměsta. Kromě pohodového posezení nabízí domácí sendviče, burgery a pravidelně se obměňující sezónní nabídku. Otevřeno je každý den už od sedmi hodin a do budoucna se chystají také brunche a tematické večery.

Puro Gelato – Kaprova

3Nová pobočka Puro Gelato je stejně puro jako její předchůdkyně. V Puro Gelato pečlivě vybírají nejlepší ingredience, ručně je míchají a dohlíží na proces výroby od začátku až do konce. Gelato je zde takové, jaké má být! Plné mléka a smetany. Denně čerstvé. Bez konzervantů, umělých barviv a přísad. Kromě zmrzliny tu mají i další speciality, například gelato sandwich nebo bezlepkové vafle.

Lelí’s Cupcakes

4Cupcakes nejsou pouze malé dortíky, jsou symbolem radosti a potěšení, je to malý dárek, který zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Cupcakes jsou dortíky neomezených možností. A nyní je nově najdete u Karlova náměstí ve Vyšehradské ulici. Pro cupcake se můžete zastavit ve všední den od deseti do osmi a o víkendech od deseti do čtyř.

Sylvius wine bistro & bruschetterie

5V centru Prahy v ulici Linhartská otevřel v létě nový podnik Sylvius. Bistro Sylvius nabízí zejména lehká a čerstvá jídla. Pečlivě vybraná italská, maďarská a česká vína a v neposlední řadě italské bruschetty, jak je ještě neznáte. Grilovanou italskou bagetu si můžete objednat například s rozpečeným sýrem, s fazolemi nebo s lanýžovým olejem nebo si nakombinovat libovolné množství variant.

Tree Burger

6Domácí bulky a hovězí maso z farmy ve středočeských Slapech. To jsou dva základní prvky burgerů v novém podniku Tree Burger v Počernické ulici v pražských Malešicích. Denní menu a každý víkend novou burgerovou specialitu doplňuje také pizza a domácí chipsy. Co takhle Jack Daniel’s honey Burger?

Café Nádražka

8507daa1dadb613b323e431ac3634315V kavárně u hlavního nádraží v Ústí nad Labem nyní najdete interiér ve skandinávském stylu, kvalitní kávu a místo máslových dortů domácí cheesecake a brownies. Zastavit se můžete také na slané muffiny – třeba špenátový, olivový nebo se sušenými rajčaty. Není lepší možnost, jak správně vyrazit na cestu.