28.února
2017

Gastronovinky únor

Pro lovce nových podniků přinášíme pravidelnou dávku tipů. Z únorových Restu úlovků vyberete především kavárny, s kterými se roztrhl gastro pytel, bistra, která přináší nové kombinace, které jinde neochutnáte, a restaurace z různých koutů světa.

Bar Fermé

1Protože původní Parc Fermé už je minulostí a jeho vyznavači neměli kam za zábavou a dobrým pitím, rozhodli se původní majitelé otevřít bar nově. A protože Fermé znamená zavřeno, drží se této tradice. Člověk k životu potřebuje kyslík, světlo a mít kam jít na pivo nebo dobře ošetřený drink.

Bep Viet

2Po rekonstrukci znovu otevřela jedinečná vietnamská restaurace “Bếp Việt”. Její gastronomie vycházející ze střední a jižní části země a nabízí to nejlepší, co tato originální a pestrá kuchyně umí. Vietnamské speciality si můžete vychutnat každý den v Michelské ulici na Praze 4.

Šťastná kavárna

3Šťastná kavárna je budující se projekt a sen dvou kávových nadšenců, kteří se rozhodli předat kousek štěstí i ostatním. Toto štěstí nově najdete na Praze 2 v Ladově ulici. Najdete zde i lahodné kousky od lokálních dodavatelů a skvělou kávu.

Café Na hlas

4Café Na hlas je inspirativní prostor na pomezí Žižkova a Vinohrad. Je spojením kavárny a multifunkčního prostoru, který slouží jako hudební sál, divadlo nebo tančírna. Součástí nabídky jsou snídaně, kde si hosté můžou objednat hned několik druhů vajíček, sladký i slaný croissant nebo farmářský jogurt a lívance.

Caffè Dallucci

5Nový industriálně laděný interiér s vintage prvky v sobě snoubí veškerý komfort moderní doby. Tady můžete být neustále online, pít kávu, dát si lehký oběd či domácí zákusek z kavárny. Lehká jídla tu nabízejí po celý den. Na mlýnku mají fair trade kávu Sicilia.

Café Boutique

6V další nové kavárně, tentokrát na Praze 10, na vás čekají sytě modré barvy v interiéru, který pak ale celkově působí velmi příjemným dojmem. Kávu tu kromě klasického pressa připravují i alternativními způsoby. Originální je hlavně kuchyně a jejich jacket potato, shepherd´s pie a bramborový koláč.

Mr. Sushito

7I Ostrava má své nováčky! Mr. Sushito – nová restaurace na Roháčové ulici v Ostravě, která vám nabízí čerstvé a zdravé Sushi burrito. Spojení chutí japonské a mexické kuchyně, čerstvých surovin a domácích omáček dělá ze Sushita jedinečný pokrm, který si zamilují nejen milovníci sushi.

Bistro Boule za ušima

8Kdysi veganské a vegetariánské bistro BonGusta se přestěhovalo do nových a větších prostor, zároveň změnilo i celý koncept a znovuotevřelo jako Bistro Boule za ušima. Pár vymazlených jídel. Pohodová atmosféra. Pořádné kafe. Usměvavá obsluha.

Fofr Kafe

9Nový espresso bar najdete i v centru Liberce. Kvalitní výběrová káva a k tomu něco dobrého na zub – jednoduše FofrKafe a FofrSváča. V nabídce najdete i vegetariánské a bezlepkové svačiny a dezerty, které si můžete vychutnat každý den kromě neděle.


Chybí nám v gastronovinkách nějaký podnik, který jsme přehlédli? Pošlete nám tip na tip@restu.cz nebo se podělte do komentáře!