31.srpna
2016

Gastronovinky srpen

Nemůžete se dočkat, co si pro nás předchozí měsíc nachytal? Srpnové otvíračky jsou tady a tipy na nové restaurace, kavárny a další podniky, které si nemůžete nechat ujít, se hlásí o slovo. Vyberete z žhavých letních novinek tu svou?

Hrnečku, vař

1Pohádková novinka na vás čeká v Janovského ulici v Praze 7. Šéfkuchař Jiří Matoušek pro vás připravil menu, ve kterém najdete jak tradiční české chuťovku k pivu a českou gastronomickou klasiku, tak i průřez mezinárodní gastronomií. Pestrá a obměňující se nabídka českých pivních speciálů z více i méně známých lokálních pivovarů už tak jen doplní dokonalé pohádkové menu.

Burger’s Friends

2Místo, kde žije skutečný burger v samém centru Prahy. Burger” s Friends – americká restaurace, kde najdete nejen klasické druhy burgeru s hovězím masem, ale také jeho neobvyklé varianty s krůtím masem, kozím sýrem a zcela vegetariánské. Čerstvé maso z mladých býků, vždy čerstvá zelenina, domácí housky upečené podle tajné receptury, marinované okurky a stále stejná kvalita jejich přípravy vas nenechá lhostejnými.

Tonkin café

1Tonkin café je první vietnamská večerka, kde se domluvíte, kde nakoupíte produkty od místních firem či od farmářů, a kde budou k mání suroviny na pho či bunbonambo. A zároveň místo, kam si zajdete pro radu, jak nerozvařit nudle a jak ubalit závitek. Jo, a je to taky kavárna na Praze 1.

Hillbilly burger house & bar

4Hillbilly už jede naplno! Novou burgrárnu Hillbilly můžete od července navštívit kousek od Strossmayerova náměstí. Nabídka je inspirovaná kuchyněmi z celého světa a kromě klasického amerického burgeru můžete ochutnat třeba i vietnamskou nebo mexickou verzi.

Nově na Restu s extra kredity

Restaurace Formanka Hustopeče

8Formanka se nachází v srdci malebné krajiny jižní Moravy, ve městě dobrého vína Hustopeče. Formanka je umístěna za hradbami města, na křižovatce starých formanských cest, v klidném prostředí sportovního areálu, jen několik minut od náměstí. Klidné posezení v horkých i deštivých dnech poskytuje krytá terasa s letní zahrádkou.

Amande Restaurant

9Novinka na Restu Amande spojuje několik unikátních konceptů, které poskytnou vaším smyslům dokonalé zážitky. Obklopeni mandloňovými sady ze 17. století servírují tradiční moravská jídla se šmrncem Francie. Stejně tak sestavují i polední nabídku, vše z vybraných ingrediencí a upravené moderními postupy a technologiemi.

V srpnu jste nám poslali

Každý měsíc nám přijdou na tip@restu.cz desítky tipů na nové restaurace nebo na podniky, které u nás na Restu chybí a vy si je přejete přidat. Co jste ulovili tentokrát?

Air Café & Bar

5Vychutnejte si kávu v oblacích. Air Café & Bar vám nabízí jedinečný zážitek, jak si vychutnat výbornou kávu v oblacích v kokpitu malého sportovního letounu ve výjimečné kavárně na letišti v Mladé Boleslavi, v budově leteckého muzea Metoděje Vlacha. Dominantou baru se stala dřevěná konstrukce jednoho z prvních modelů letadel, která je zabudován do osvětlené mapy světa.

Kovářova kobyla

6Rodinná restaurace v selském stylu v Teplicích nad Metují, kde můžete během jídla sledovat práci kuchařů přes prosklenou kuchyň, kde se BIO hovězí maso z vlastního chovu, lokální suroviny mění v kvalitní gastronomii. Posedět ale můžete i v zahrádce za restaurací, která je jako vystřižená z pohádky.

Kavárna Až na půdu

7Stylová kavárna s pohodovým posezením Až na půdu. Ráno kavárna, později bistro, k večeru bar. Výběrová káva, čepované pivo, italské víno. Domácí polévky, sendviče, dorty a koláče. Členitý prostor uvnitř a klidná zahrada ve vnitrobloku. Neopakovatelná atmosféra v Písku, kterou musíte zažít.


I vy nám můžete pomoci, posílejte tipy na netradiční, krásné a zajímavé podniky. Napište nám na tip@restu.cz a ukažte ostatním svá tajná zákoutí!