28.října
2016

Gastronovinky říjen

Podzim se obléká do barevných šatů a ukazuje se nám v nevšední kráse. Vydejte se do ulic sklidit plody gastronomického podzimu, které vám pomohou překonat nástrahy sychravého počasí. Přinášíme vám horké tipy na restaurace, kavárny a bistra, které si nemůžete nechat ujít. Které to jsou?

Modrý Zub Dlouhá

zubLuxusní thajská restaurace Modrý Zub otevřela již čtvrtou pobočku v centru Prahy. Pokud milujete pikantní jídla, vítejte v ráji. Čeká vás opravdová thajská kuchyně. V restauraci vaří rodilí Thajci, kteří se drží tradičních receptur a dbají na čerstvost surovin. Otevřeno je každý den do půlnoci.

Bistro Mezi srnky

srnkyNa základech podniku Mezi zrnky nově otevřela kavárna Mezi srnky. Připraví vám tu anglickou snídani s Vinohradským twistem, smoothie bowls či omelety z vajíček z Postupické farmy. Zeleninu mají z vlastních zahrádek, trhů a od farmáře pana Kohouta. Milují bylinky, sypou semínka, praží ořechy. Zajděte, nebudete litovat.

Coffee Bar Mymika

mymikaParta mladých nadšených lidí vytvořila v Brně nový prostor, kde najdete to, co vám v jiných podnicích chybí. Zastavte se na přednášku poznatků z cest, přijďte se osvěžit domácí limonádou ze sezónních surovin nebo se můžete zakousnout do voňavých čerstvých domácích koláčů, dortů a cupcaků, vše od malých výrobců a pěstitelů.

Kavárna Nejen sladká

sladkaOstrava má také svou novinku, v ulici 28. října najdete Nejen sladkou kavárnu. Spoustu dobrých dortů, závinů, sušenek, slaných qiuchů, ale i domácí limonáda nebo kávička, to je to, co na vás čeká za dveřmi této útulné kavárny.

La Bottega Linka

linkaLa Bottega Linka je nejnovějším přírůstkem do italské rodiny, kde se vše točí kolem velmi zvláštní XO trouby. K tomu navíc přidejme fakt, že umístění nové Bottegy má určitý historický důvod. Linka se tak stala mixem něčeho staromódního s něčím novým a vytváří koktejl plný výrazných chutí a italské autenticity v samém srdci Prahy.

Kavárna Flowers Coffee

flowersDalší zajímavý koncept nově najdete ve Slezské ulici na Praze 2. Ve Flowers Coffee, jak už sám název napovídá, se snoubí kavárna a květinářství. Při příchodu zde najdete místo provoněné kávou a květinami. Těžko říct, zda vás sem víc naláká vitrína s lákavě vypadajícími dorty a zákusky nebo rozkvetlé dekorace.

Bistro Spicymama

spicyObjevte bistro v centru Černý Most inspirované výraznými asijskými chutěmi. Bistro je splněným snem uznávané kuchařky a food bloggerky Kamily Rundusové alias Kamu. Její cestovatelské sklony se nedají zapřít ani tady a v hlavní roli je ve Spicymama vietnamská kuchyně.

Coctail Bar Žlutá ponorka

ponorkaV Českých Budějovicích mají nový koktejlový bar Žlutá ponorka. Bar existoval již dříve na jiném místě, teď se po téměř roční pauze přesunul do historického prostoru v České ulici. Moderní bar v netradičním a zajímavém interiéru vám nabízí několik neotřelých možností k sezení.


Nenašli jste zde svou novinku? Napište nám na tip@restu.cz nebo do komentáře!