29.prosince
2016

Gastronovinky prosinec

Gastronomické Vánoce jsou tady! Rozbalte si naše tipy na restaurace a další podniky, které si nemůžete nechat ujít. Na zimní hostinu zajděte do čerstvě otevřených restaurací, kaváren a bister. My jsme jich pro vás vybrali celkem šest. Které to jsou?

Kavárna Dos Mundos

1

Na Letné nově vyladili prostor, který má ambici ukázat, jak skvěle může svět výběrové kávy chutnat. Kávy připravované s vizí maximální sladkosti si můžete vychutnat na espressu i na filtru. K tomu vám zde nabídnou i malá jídla, polévku, domácí koláče a dorty, sladké snídaně a večer i něco dobrého k vínu.

Sólista Espresso Bar

2Na Letné ještě zůstaneme, další novinkou v ulici Milady Horákové je totiž espresso bar Sólista. Na mlýnku jsou každý den dva druhy kávy z pražíren Coffee Source a Colonna. Ke kávě jsou na výběr koláče, bábovka či koblihy.

Bar B24

3Nový stylový bar na Belgické s jedinečnou atmosférou. V nabídce najdete stařené koktejly z dubových sudů a vína. Otevřeno mají každý den od sedmi večer do čtyř do rána.

Monkey Coffee House

4Na vysočanském sídlišti nově můžete posedět u výběrové kávy. Najdete ji v ulici Pod Harfou a na mlýnku jsou zrna z pražírny Double B, která pro Monkey Coffee House praží speciální sérii s oříškovými a čokoládovými tóny, převážně z Brazílie.

Bistro Pelmeňárna

5Pelmeňárna je vůbec první bistro s knedlíčky v Praze. Pelmeně a vareniky jsou různé druhy knedlíčků s různými náplněmi (4 druhy masa, tvaroh s meruňkami, bramborové pyré s cibulí). Každý den pro vás vaří čerstvé pelmeně a vareniky, ke kterým nabízí širokou škálu omáček, zakysanou smetanu a čerstvé bylinky.

Bistro WingHaus

6Bistro specializující se na křupavá kuřecí křidýlka plus pečené brambory, dipy a pivo z malých pivovarů? To je nově otevřené bistro na Vinohradské třídě WingHaus. Vybírat můžete hned ze tří druhů kuřecích křídel – klasika, vykostěná verze nebo kuřecí stripsy.