05.prosince
2016

Gastronovinky listopad

Jaký listopad, takový březen. Doufejme, že ano, alespoň co se týká nově otevřených podniků v gastronomii. Praha, Ostrava, Liberec! Města, kde se vyrojily naše listopadové novinky. Kam na podzim zajdete vy?

Cathedral Café

1Na Starém Městě v Týnské ulici najdete novou restauraci s kavárnou a úžasnou květinovou zahradou Cathedral Café. Okouzlí vás krásný stylový velmi romantický prostor s mnoha originálními detaily. Cathedral Café si můžete vychutnat jedinečnou kávu z české pražírny Doubleshot, ale také domácí limonády, výběrová vína nebo ledové koktejly. Specializují se zde na snídaně, šéfkuchařka Marta také denně připravuje domácí dorty a dezerty či jídla denní nabídky s tou největší pečlivostí.

By The Way Bistro

2Na pražské Náplavce, konkrétně na Rašínově nábřeží, otevřelo bistro By The Way. Zaměřuje se na italsko-francouzskou kuchyni, těšit se tak můžete na pokrmy z čerstvých sezónních surovin a domácí produkty. Pokud plánujete procházku podél řeky, rádi vám tady připraví piknikový koš plný dobrot a deku s sebou. Výběr je opravdu široký, stačí si jen zvolit ten nejvhodnější a spojit gurmánský zážitek s příjemným odpočinkem na Náplavce.

Restaurace Palatine

3Restaurace Palatine je unikátní projekt, který propojuje čerstvost surovin a nevšední zážitek pro každého z návštěvníků. Palatine najdete v ulici Přátelství na Praze 10 a kromě stálého menu, které nabízí největší těstovinové klasiky jako carbonara nebo arrabbiata, se nabídka pravidelně obměňuje dle sezóny. Celou restauraci Palatine, projektoval vysoce uznávaný designer Michal Pěkný. Interiér je koncipován vzdušně s detailem pro maximální pohodlí zákazníka. Kuchyně pod vedením šéfkuchaře Romana Pastora dbá na čerstvost surovin a detail pro celkový vzhled pokrmu.

Restaurace EatWell

4I zdravé jídlo může chutnat skvěle! To poznáte v restauraci EatWell, která se zaměřuje na rozmanitost zdravé kuchyně. Nově ji najdete na bývalé adrese restaurace La Casa, ta hledá větší prostory. Recepty jsou stavěny tak, aby si zde vybrali i lidé, kteří se vyhýbají lepku, bílému cukru, laktóze a vyberou si i vegetariáni nebo vegani. Co ochutnáte vy?

Sushi Noodles by KOBE

5Sushi Noodles je síť restaurací sushi a nudlových specialit v České a Slovenské republice. Nezáleží na tom, kterou restauraci Sushi Noodles navštívíte, všude se o vás budou starat se stejnou pečlivostí a budou se snažit váš den udělat o něco lepší a radostnější. Otevřená kuchyně a kuchařská show – jediná v České republice. 80 míst k sezení, dětský koutek – vše pro váš maximální komfort. Sushi Noodles je součástí KOBE RESTAURANTS. Nově i v Metropoli Zličín.

OM café

6Nádražní ulice v Ostravě se rozšířila o nové vegetariánské bistro OM Café. Zaměřuje se na jednoduché vegetariánské obědové menu, zajít sem můžete i na snídani. V nabídce najdete také domácí dorty, kávu nebo zázvorovou limonádu. Pozor, všechny dobroty v moderním interiéru s prvky retra si můžete vychutnat každý všední den pouze do tří hodin.

Kavárna Kofi Lab

7Novou kavárnu Kofi Lab najdete v Ostravě v ulici Antonína Macka. Tradiční espresso tady nečekejte, v Kofi Labu jdou cestou alternativních příprav kávy. Nespočet kávových zážitků vám Kavárna Kofi Lab přináší ve spolupráci s německou pražírnou Supremo kaffeerösterei, díky které má širokou paletu chuťově zajímavých káv, které navíc spadají do kategorie bio, fair trade a direct trade.

Kavárna Kafe Kytka

8Nádherné voňavé prostředí, skvělá káva, vynikající dorty, to je Kafe Kytka. Na Sokolovském náměstí v Liberci naproti kostelu najdete kavárnu a wine bar, kde si nejen pochutnáte na dobré kávě, ale také si budete moci domů odnést řezanou květinu či lahev vína. K té sklence vína určitě nevynechejte kachní paštiku s brusinkami!

Bistro Cafe Široká

9V listopadových dnech otevřelo také bistro Cafe Široká. Najdete ho příhodně v Široké ulici v Liberci. Zastavte se na výborný dezert s kávou nebo obědové menu. Malý hlad v bistru zažene lahodný quiche. Bistro má otevřeno každý všední den od osmi do šesti hodin.