08.února
2017

Gastronovinky leden

První měsíc nového roku byl nabitý novými podniky na české gastro scéně. A tentokrát si vybere opravdu každý. Je libo kávu, burgery, Asii nebo snad raději tapas? Nepropadejte chmurám zimy a vybírejte z nových restaurací, kaváren a bister. My jsme jich pro vás vybrali sedm po celé ČR. Které to jsou?

Špejle

1Není to dlouhá tenká dřevěná tyčinka! Je to bar, kde ochutnáte dobroty všeho druhu, které pojí jediné, jsou na špejli! Špejle otevřela v centru Prahy v Jindřišské ulici a její koncept je založený na podávání jídla ve formě tapas a samozřejmě na špejli. Výhodou pro hosty je, že můžou ochutnat nespočet různých dobrot, které si bere každý sám, a podle počtu posbíraných špejlí pak zaplatí svůj účet.

Hanny Cafe Praha

2Pražské Vinohrady se pyšní novou kavárnou. Výborná káva, domácí bábovky, pohodová atmosféra, ale také oddělený klidný prostor, kde si můžete svou kávu vychutnat při práci v pohodlných křesílkách a ušácích.

Grand Rasoi

3Další vinohradskou novinkou je Grand Rasoi. Jedná se o rodinnou restauraci připravující indická a thajská jídla. Nabízí tu autentickou indickou a thajskou kuchyni a pokrmy uvařené z nejlepších ingrediencí a čerstvého masa. Objednávky umí vyřídit i na základě vašeho osobního vkusu a preferencí – od mírně pálivého až po velmi pálivé.

Yori – Autentická asijská kuchyně

4Restaurace Yori je novým podnikem s autentickými specialitami z vietnamské, thajské a japonské kuchyně. V restauraci najdete moderní vietnamské delikatesy, ale vždy s odkazem na kořeny a hodnoty skutečné vietnamské kuchyně. Kromě toho je restaurace i vegan a vegetarian friendly a téměř veškerá jídla si tady zákazníci můžou dát bez masa.

The Craft

5Přímo na náměstí Míru otevřela nová pivní burgrárna The Craft. Vše je zde vyrobeno ručně a s láskou. V Craftu milují maso a milují pivo. A ví, že je vždycky dobré, když se věci dělají vlastníma rukama a s vášní. Proto vyrábí burgery z nejlepšího českého masa a vybírají nejlepší minipivovary z České republiky, aby je zásobily čerstvým řemeslným pivem.

OPUS Mediterranean fusion

6Nový kulinářský světa jménem Opus, který se rozprostírá od východního cípu Středozemního moře až po Gibraltar, se usídlil v Praze. Znamenitou a zdravou kuchyni dochucuje decentní hudba, stylový interiér a především uvolněná přímořská atmosféra, ve které, kromě personálu, nikdo nikam nespěchá. Najděte si cestu k moři chutí a zážitků uprostřed pražských Vinohrad.

Šnyt Sokolská

7Novinkou z Liberce je Šnyt Sokolská, který je založen na skvělém pivu z portfolia Lobkowicz a samozřejmě také na výjimečném jídle v podobě tapas. Tapas to je zvídavost, touha poznávat, bez ohledu na to, jak veliká je vaše porce na talíři. Ve Šnytu vždy dbají na čerstvost a kvalitu surovin, které pro vás vybírají především z lokálních farem nebo od předních španělských dodavatelů.