28.března
2017

Gastronovinky březen

Jaro nepřišlo jen na přírodu, ale i na pražské restaurace. Nové restaurace, bistra a kavárny kvetou jako jarní kvítí. My vypátrali devítku krátce otevřených podniků, které rozhodně stojí za povšimnutí. Tak si všimněte s námi a dejte vědět, jak vám chutnalo!

Restaurace Regal BurgerRegal Burger

Na tohoto nováčka jsme v únoru trochu zapomněli. Otevřeno už tedy nějakou chvíli mají a myslí to s burgery opravdu vážně, doslova je milují. Na Smíchově na Praze 5 vyrostla tedy skvělá burgerová restaurace s přívětivým názvem Regal Burger, kde si vychutnáte šťavnaté bio maso od IQ bio beef z Krušných hor, ukryté v domácí housce s čerstvým salátem. Slovenský rodák otevřel už druhou pobočku, první najdete na Černém Mostě.

Mohlo by vás zajímat: Nejnavštěvovanější burgrárny za rok 2016.

SmetanaQ Café & Bistrosmetanaq

Všichni kávoví nadšenci plesají radostí, protože na Praze 1 otevřeli nový kávový ráj. Musíme říct, že tady se designéři vyřádili – nadčasový interiér rozhodně zaujme. A co mají na mlýnku? No, přeci kávu od Double Shotu! A ta nezklame nikdy. Mimo jiné si tady můžete dát k horké kávě denní nabídku polévek, sendviče nebo sladké obžerství.

Restaurace Croq’n’Rollcroq-n-roll

V  Croq’n’Roll milují koule – luxusní smažené bramborové krokety. A umí je připravit na stovky způsobů, a to na Praze 3. Každý týden přichází s novými recepty, variantami a způsoby, jak si ještě více užít tuhle “klasickou přílohu”. Kromě kroket tu najdete zajímavé a chutné saláty, wrapy, sandwiche nebo hranolky. Hrdlo svlažíte oroseným točeným, domácí limonádou nebo výběrovou italskou kávou Costadoro.

AMA Tibetan restaurantama

První tibetská restaurace na Praze 3. Nabízejí zde tradiční tibetské jídlo jako od maminky. Proto se restaurace jmenuje AMA, což tibetsky znamená máma. Přestože je důležitým prvkem tibetské kuchyně maso, nabízí zde i vegetariánská a veganská jídla, aby si zde pochutnal opravdu každý.

Kavárna Cafefincafefin

Kavárna Cafefin na Praze 2 je jednoznačně místem, které představuje jemnost Vietnamu v úplně jiném světle, než jste byli doposud zvyklí. Interiér nabízí výstavu fotografií i věcí z cest Jackieho Trana. Celý projekt vám dá nahlédnout do tajů Vietnamu v jeho každodenním životě a současně vás vtáhne do své atmosféry. A my se ještě ke všemu zamilovali do jejich Facebooku, ten je dokonalý, no jen mrkněte!

Bistro u Gogi

gogiNa Praze 4 se objevilo pravé a nefalšované gruzínské bistro! Nabízí tradiční speciality vynikající gruzínské kuchyně, tamní víno i koňak. Těšit se můžete na polední nabídku, kde ochutnáte jak polévky, hlavní chody, tak i dezerty.

Restaurace Little Eataly

eatalyDomácí těstoviny, pizza a steaky z grilu na dřevěné uhlí kousek od Staroměstského náměstí! Budete se zde cítit jako ve čtvrti Malá Itálie na Manhattanu. Nadchne vás stylové prostředí, moderní italská kuchyně, čerstvé suroviny a přátelský personál.

Továrna Slaný Pivnice

35f22f0b68277f9e23dede30294363a9Motto slánského minipivovaru Továrna slibuje milovníkům zlatavého moku nabídku nejen z tuzemské spodně kvašené pivní klasiky, jakou jsou piva výčepní nebo ležáky, ale i výběr z pestrých pivních stylů pro českou kotlinu méně obvyklých. A samozřejmě ani tady nezapomněli na něco dobrého na zakousnutí pivu.

Bar Beertime

17103291_997333030396827_419051726718342486_nPivní bar s dvanácti pivy na čepu. Ochutnejte skvosty chmelového moku v pohodovém prostředí s milou obsluhou. Vychutnat si je můžete v Praze nedaleko Anděla.


Zapomněli jsme na novinky z jiných měst? Podělte se s námi o ně do komentáře nebo je pošlete na tip@restu.cz.

Mohly by vás také zajímat novinky z minulého měsíce, už jste je všechny prozkoumali?