23.srpna
2018

Zažijte s námi Foodparade 2018, víkend plný jídla

Poslední prázdninový víkend 1. a 2. září 2018 proběhne už osmý ročník oblíbeného festivalu Foodparade v areálu Trojského zámku v Praze, který je jiný než ostatní foodfestivalu. Tady se totiž pokrmy a nápoje servíruje na porcelánu a ve skle. My u toho rozhodně nebudeme chybět!

Na co se letos můžete těšit?

Hlavním tahákem festivalu jsou samozřejmě stánky špičkových restaurací (těšit se můžete například na tyhle), kde můžete za výhodnou cenu ochutnat jejich největší pochoutky. Vezměte si s sebou deku a udělejte si příjemný piknik v zámeckých zahradách, třeba s vychlazeným řemeslným ciderem v ruce a hromadou dobrot, které jste si u stánků vyhlédli. Kromě piknikové a chill-out zóny a zóny s dětským programem (tvůrčí dílničky i dobrodružná medvědí stezka) na vás ale čeká i bohatý program.

Whirpool cooking zóna

Kuchaři z různých restaurací vám předvedou své umění v rámci jedinečných cooking show, na kterých se leccos naučíte. Naučte se třeba dokonalé kari nebo vynikající libanonský chléb.

Workshop zóna

Workshopy mají organizátoři letos připravené jak pro dospělé, tak pro děti, které si budou moci vlastnoručně nazdobit skvělé cupcakes. Dospěláci se zase mohou od profesionálních baristů naučit připravovat filtrovanou kávu, spolu s výživovou poradkyní si připraví zdravé svačinky, a na milovníky asijské kuchyně čeká kurz správné přípravy sushi.

Grill & BBQ

Milujete grilování? Pak se přímo na místě registrujte na uzavřený workshop určený pro omezený počet osob. Kurz je zdarma a naučíte se na něm základy správného grilování, zauzování a pečení. A co si ugrilujete, to si taky sníte!

Nikon škola focení

Pokud rádi své jídlo fotíte, zajděte na tento jedinečný workshop. Čekají na vás inspirativní ukázky foodstylingu, ale hlavně se naučíte fotit jídlo tak, že vám ho bude každý závidět. (Až se to naučíte, nezapomeňte své fotky na Instagramu označovat hashtagem #restucz, rádi je nasdílíme na našem profilu!).

 

Více informací a podrobný program si můžete přečíst na www.foodparade.cz

|