07.srpna
2017

Foodparade 2017 – letos jinak!

Poslední srpnový víkend 26. – 27. 8. 2017​ se v zahradách Trojského zámku v Praze​ koná již 7. ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Letos plný novinek!

1Na festivalu ochutnáte degustační menu špičkových restaurací, bister i některých pop-up projektů. Těšit se můžete třeba na olomouckou restauraci Entrée v podání skvělého šéfkuchaře Přemka Forejta, finediningové bistro Bistrøt inspirované skandinávskou gastronomickou vlnou, nově otevřenou fusion rybí a steakovou restauraci Satuy, belgickou brasserii Bruxx, asijské Siddharta café, poctivou českou kuchyni v podání šéfkuchaře Jana Pípala z Vinohradského parlamentu, gurmánskou francouzskou restauraci Le Terroir, Etnosvět a další.

3 (2)K jídlu si můžete vychutnat skleničku vína od lokálních českých vinařů, ochutnat jeden z pivních speciálů Krušovic nebo třeba skvělou cavu a šampaňské ze Champagnerie. Chybět nebude ani oblíbený Aperol bar a kávu na festivalu zajistí pop-up Vnitroblock.

2A protože Foodparade je víc, než jen food festival, můžete kromě ochutnávání vyzkoušet také širokou nabídku doprovodného programu. Připraveny jsou skvělé zóny s celodenním programem a limitovaným počtem účastníků. V cooking show zóně Whirlpool můžete nahlédnout pod ruce špičkovým kuchařům. V gril & bbq zóně se naučit pokročilé techniky přímého a nepřímého grilování, uzení na dřevěných štěpcích či si ugrilovat skvělé menu s mistry oboru. A tím to nekončí. Skvělé workshopy a degustace na vás čekají po celý festival. Co třeba foodstyling, food foto, příprava kávy, fermentování, krájení, broušení či výroba piva?

1My si to rozhodně nenecháme ujít! A vy?

|, , , , , |