food revolution day
25.dubna
2016

Food Revolution Day 2016

V pátek 20. května proběhne další ročník Food Revolution Day. Světové kampaně pod záštitou Jamieho Olivera za kvalitní stravování. Tou hlavní myšlenkou je, aby se nejen děti učily kvalitně jíst a pokud mají špatné stravovací návyky, aby je změnily. Je to vlastně taková oslava vaření s cílem vzbudit v dětech zájem o dobré, kvalitní a čerstvé jídlo.

DSC_2820Jamie Oliver všechny nabádá, aby se minimálně v tento den spojili v rámci svých domovů, škol, pracovišť a komunit a společně se podělili o své kuchařské dovednosti, znalosti a zdroje kvalitních surovin s ostatními. Kuchařské dovednosti se dědí z generace na generaci, ale v současné době miliony lidí nemá ani ty nejzákladnější kuchařské dovednosti a znalosti o čerstvých potravinách a surovinách. Je proto třeba se vrátit k základům: vařit z čerstvých místních produktů, sdílet kuchařské dovednosti a znalosti ohledně surovin a potravin, spojit své síly v rámci komunity a přesvědčit co nejvíce lidí, aby se do těchto aktivit zapojili. A to se Jamiemu daří, Food Revolution Day se již účastní 196 zemí včetně České republiky.

DSC_2808Letošní ročník u nás bude plný novinek. Pořadatelé se inspirovali u Jamieho Olivera a dostali jeho požehnání připravit lokálně pro děti písničku a klip o „lepším“ jídle. Mají tak možnost odstartovat českou revoluci a zapůsobit v oblasti, která je pro děti nejbližší – na internetu. Spojit jídlo, pohyb a hudbu se známými kuchaři, blogery, youtubery a hudebníky, jako je například Ben Cristovao, Marek Fichtner, Jana Vašáková a mnoho dalších.

DSC_2685Škola vaření Chefparade odstartuje Food Revolution Day po celé České republice. V pražských Holešovicích se v tento den v dopoledních hodinách uskuteční vaření receptů Jamieho Olivera pro 100 dětí. Zapojit se můžete na dálku i vy a samozřejmě také školky, školy, dětské domovy, knihovny i nízkoprahová centra. Všem přihlášeným budou dodány potřebné podklady s recepty včetně surovin a dárky pro děti. Je jen na účastnících, zda si uspořádají besedu, uvaří si něco zdravého ve školní jídelně, nebo třeba vyrobí svačinové krabičky při pracovních činnostech.

DSC_2658

|, , , , , , |