12.ledna
2017

Devatero skvělých míst, která okoření vaše manželství

Jak společné roky plynou, vášeň zlehka pokulhává. Zavzpomínejte s drahou polovičkou na chvíle, které měly šťávu, a vydejte se zažehnout ztracenou jiskru na romantickou večeři. V následujících podnicích se vám budou zapalovat lýtka jako zamlada!

1. Menu, co vás nažhaví

bruxx

Restaurace Bruxx je naprosto ideální startovací pozice pro nezapomenutelný večer. Jednak sídlí v přepychovém prostoru, ale především má na meníčku čerstvé ústřice –  jedno z nejúčinnějších afrodiziak, které údajně po kilech hltal i sám Casanova. Společně s lahví vychlazeného šampaňského máte o úspěšné rande postaráno.

TIP: V Praze si na báječných ústřicích pochutnáte třeba i ve Zdenek’s Oyster Bar.

_dsc7546

2. Předkrm, masáž, dezert

sasazu

Vyhlášené SaSaZu v pražských Holešovicích nepřišlo ke skvělému renomé jen tak zbůhdarma. Jednak se o něj postaralo vychytané asijské menu plné neotřelých chutí a vůní, ale za své stálé zákazníky vděčí slavná restaurace také pro svůj vytříbený přístup k zákazníkovi. Není proto výjimkou, že vám mezi chody někdo z personálu zkušeně promne zatuhlou šíji. Znáte snad lepší způsob, jak se dokonale uvolnit?

TIP: Mrkněte, kam za autentickou Asií na talíři.

f61a3001222d7dcba99d932f68189b40

3. Romantika nad Brnem

sunsetŽe je západ slunce dávno otřepané klišé? Ale kdeže. Pohádkový výhled na Brno, který uvidíte v podniku Sunset Restaurant, se vám jen tak jinde nenaskytne. Společně s lahví skvělého vína, špičkovým servisem a vůní středomořské kuchyně si užijete romantiku jedna báseň.

TIP: Nežijete v Brně? Stavte se na dobroty se středomořským nádechem i v jiném městě.

287ad0817a54f26b0debe988041e9759

4. S hlavou v oblacích

bez-nazvu

Nechte své problémy při zemi a vystoupejte do oblak. Z výšky 66 metrů nad zemí se všechny přízemní strasti manželství zdají jako prkotina! Vychytaná kuchyně, stylový bar a rozsvícené město pod vašimi nohami – to je nezapomenutelný zážitek, pro který si zajděte do restaurace Oblaca na Žižkovské věži.

5. Večeře až u mořského dna

aquarium

Nejkrásnější chvíle ve dvou bývají ty na dovolené. Připomenout si zlaté dny plné nicnedělání je v běžném denním shonu trochu dřina, v restauraci Aquarium v Hradci Králové si krásné vzpomínky na léto ale celkem snadno oživíte. Spokojené žvýkání místních hostů tady totiž doplňují výhledy na ohromná akvária plná roztodivných rybiček a korálů. Skoro jako byste byli zpátky u moře!

4f47a5a2de519fe4535f6914244f2133

6. Božské jídlo pod krápníky

triton

Překvapení patří ke zdravému vztahu stejně jako jahody k šampaňskému. Restaurace TRITON na Václavském náměstí v Praze je pro nečekanou schůzku jako stvořená. Krápníkový strop, nezaměnitelný genius loci úchvatného prostoru a luxusní dobroty na talíři se šikovně postarají o to, aby vaše láska jenom vzkvétala. Objednejte si třeba vyhlášené Candlelight menu.

6585731f866453ec519fe782e374894c

7. Královská večeře při svíčkách

moname

Kdo by snad věděl o větší romantice než večeření na zámku, nechť promluví, nebo mlčí navždy. V brněnské restauraci Moname se můžete těšit na luxusní pokrmy přímo v prostředí hodném šlechticů. Dokonce i zdejší zkušený a vlídný personál vám dodá pocit, že vám v těle teče modrá krev.

8. Itálie na talíři

italie

Máte doma, jak se říká, tak trochu malou Itálii? Přijďte zchladit vášně poctivými těstovinami, vybraným vínem a lahodnou praženou kávou do podniku Pulcinella v Plzni. V autentickém prostředí tradiční jihoevropské restaurace nemá sebevětší krize šanci.

TIP: Potrpíte si na kvalitní italskou kuchyni? Mrkněte, kde dělají nejlepší.

26753c446bd6fb59cf532f978621243d

9. Okázalý luxus v centru Prahy

kampa

Ruku na srdce, kdy jste si naposledy doopravdy vyhodili z kopýtka? Plácnout se jednou za čas přes kapsu rozhodně vztahu neuškodí. Jedna z nejvyhlášenějších pražských restaurací Kampa Park možná patří k těm, kde musíte sáhnout trochu hlouběji do peněženky, výsledek ale rozhodně stojí za to. Garantujeme vám, že z místní kuchyně budete mít boule až za ušima. Není divu, že se sem pravidelně vrací nejen pražská smetánka, ale také třeba známí hollywoodští herci. Když budete mít trochu štěstí, třeba budete večeřet vedle Johnnyho Deppa.

2f486f0ea929c56fad345c22f7fca13c

|, , |