Fresh Festival Plzeò 2016
02.června
2016

Červnové gastroakce

Další měsíc utekl jako voda a je tu znovu výčet toho nejlepšího, co můžete v červnu navštívit. Nebude nouze o RAW food, marmelády, značkové víno či dobrou hudbu. Takže vytáhněte diáře a pojďte spolu s námi zapisovat to nejlepší, co jsme pro vás tento měsíc vybrali!

Špilberk food festival

Ve dnech 3. – 5. června se nechte zlákat na festival dobrého jídla a pití. V nádherných kulisách hradu Špilberk proběhne 5. ročník festivalu, při kterém zažijete snad vše, co v gastronomii lze. Připravte se na barmanskou ohnivou show, prezentaci restaurace KOISHI, která se zaměřuje na rybí pochoutky, mnohé cooking show známých osobností – například Ivana Vodochodského, či prezentaci MOËT & CHANDON, vína s tradicí přes 250 let! To a mnohé další, včetně doprovodných hudebních programů, zažijete o víkendu jen na hradě Špilberk!

Špilberk Food Festival

Sektival

Šestnáct dnů, tři města, dvě desítky restaurací. Sektový festival, po jehož návštěvě si sekty prostě zamilujete, se koná 3. – 18. června 2016 v Praze, Brně a Plzni. Máte chuť na šumivé víno, ale celá lahev se vám objednávat nechce? V rámci unikátního Sektivalu ochutnáte nespočet druhů sektů, které vám budou servírovány po skleničkách. Během šestnácti dnů tak budete mít jedinečnou možnost ochutnávat nepřeberné množství sektů rozmanitých vůní, chutí a barev.

1

DELIfest – PICCOLA ITALIA

Lákají vás chutě a vůně Itálie? Nebo chcete vyzkoušet něco co vám vyrazí dech? Nemusíte cestovat do dalekých končin Apeninského poloostrova! Dobrou zprávou totiž je, že ve dnech 3. – 5.6. se na Dvořákově nábřeží v Praze uskuteční malá Itálie na březích velké Vltavy. Jak název napovídá, bude to delikátní. Bude to Italské. Bude to o sýrech, vínech, čerstvé pastě, mořských plodech, cukrovinkách a dalších delikatesách. A když budete vážit svou cestu až sem, rozhodně se přiblížíte Itálii tak, že vás nebude trápit, když se nepodíváte do zahraničí!

Piccola Italia

RAWfest festival

Festival živého jídla se koná 4. a 5. června na pražské Štvanici. Tato událost spojuje oslavy výtečného jídla v dokonalé podobě s oslavami života a radosti z něj. Proto zde naleznete chemicky neošetřované potraviny, při jejichž přípravě teplota nepřekročí 42 stupňů Celsia. Jasná zastávka pro všechny vyznavače tohoto směru, ale i pro ty, kteří se chtějí o RAW životním stylu něco dozvědět!

RAWfest

Food festival BezeZbytku

11. června od 10 do 20 hodin se uskuteční unikátní food festival s názvem BezeZbytku. Jak název napovídá, nebude se zde tvořit žádný zbytečný odpad a každá potravina bude zpracována bez zbytků. Nic nepřijde na zmar, ani návštěva pražského Hořejšího Nábřeží na Náplavce. Těšit se pak mohou zejména vegani, milovníci RAW foodu a super foodu, ale i další, kterým není lhostejný osud potravin po zpracování. Během festivalu bude také možnost naučit se, jak pěstovat zeleninu a bylinky ve městě, či jak kompostovat a včelařit! A to vše bez zbytků!

BezeZbytku

BOSCH Fresh Festival

Gurmánský festival dobrého jídla a pití se uskuteční ve dnech 18. a 19. června v Pardubicích 25. a 26. června na Vítkově v Praze. Těšit se můžete na prezentace pivovarů, vinařství či kaváren. Nebude ani nouze o restaurace či velkolepé kulinářské show, které vždy táhnou tisíce návštěvníků. Čerstvé šťávy, klobáskárna, marmeládovna, čerstvé kokosy či datle. To je jen drobný výčet obrovského sortimentu, který doplní hlavní program, takže o nudě nemůže být řeč. A už vůbec ne o té kulinářské! Tak si to nezapomeňte zapsat, protože o tohle přijít nechcete. My rozhodně půjdeme na RAW zmrzlinu, protože i ta je v nabídce a rozhodně ne jediná!

Prima fresh Jičínský food festival

V zámeckém parku v Jičíně se 18. června odehraje 2. ročník zámecké food show, která minulý rok uhranula mnoho návštěvníků, a to nejen svým umístěním. Představí se zde několik restaurací, street food stánků, pivovarů, bude na výběr mnoho nápojů a pro nejmenší, či vyznavače sladkého, se najde také mnohé. Jasnou volbou jsou také stánky s regionálními výrobci. Na tomto festivalu bude postaráno o všechny vaše smysly, takže již není na co čekat!

RAWfest Jičín

Exotic food festival

3. ročník unikátního festivalu, který spojuje nejen lahodné exotické jídlo, ale také podporu menšin žijících na území České republiky, se uskuteční 18. června na Výstavišti Praha Holešovice. Ochutnat zde bude možné hned několik vytříbených specialit z několika koutů světa, které budou vařit autentičtí kuchaři z dané lokality! A nejen na to nás láká tento festival, neboť jeho součástí je GHETTO food alias Hmyzožraní. Jestli nejste zastánci konvenční kuchyně a experiment je vaše druhé jméno, pak si to nemůžete nechat ujít!

Kadaňské pivní slavnosti

Ve stejný datum, tedy 18. června, se odehrají také oslavy piva tak, jak ho znáte i neznáte. 5. ročník odehrávající se ve Františkánských zahradách si klade za cíl osvětu a prezentaci malých pivovarů, kterých zde bude na výběr více než dostatek. Soutěžit se bude o tradiční Zlatou zátku. Kdo ji získá? To bude na vás. Budete moci vybrat z osmi pivovarů a třiceti různých nabízených piv. Tak se nechte osvěžit, unést a ještě můžete pomoci svému oblíbenci vyhrát, a to už stojí za hřích. Chybět samozřejmě nebude ani bohatý doprovodný program, lehce nasáklý historií.

Kadaňské slavnosti

Apetit piknik

Jak už název napovídá, na své si přijde každý, kdo má velký apetit! 25. června od 10 do 22 hodin se v parku Grébovka na Praze 2 uskuteční kulinářský zážitek, který si nesmíte nechat ujít. 6. ročník kulinárního trhu a gastronomické akce v jednom se přesunul z Karlína, takže se můžete těšit i na nové prostředí. O vaše uši se postará pódium s živou hudbou a vystoupí i Eddie Stoilow! Prezentovat se vám bude výběr toho nejlepšího, co se dá nabídnout. Výborná káva, skvělé dezerty, propečené maso, ale i milovníci tekutého si přijdou na své. Akci pořádá časopis Apetit, takže o zklamání nemůže být řeč!

Apetit piknik

Desítky možností a tak málo času. Není jednoduché si vybrat, na kterou z těchto skvělých akcí se vydat a užít si jí bez sebemenších narušení. Není ani jednoduché najít tolik místa v žaludku a dostatek chuťových buněk. Ale život máme proto, abychom si ho užili a užívat si ho se skvělou gastronomií je to nejlepší.

|, , , , , |