Borůvkobraní
05.Červenec
2016

Červencové gastroakce

Nesnesitelné horko se střídá s ještě nesnesitelnějším přívalem dešťů a do toho začínají prázdniny, což pro mnohé z nás znamená vymýšlení programu pro ratolesti, které nejsou na dva měsíce školou povinné. Pro jiné školou povinné se více méně nic nezmění a pracující si mohou o několika týdnech volna v kuse nechat jen zdát. Ať se řadíte do jakékoliv skupiny, vždy se hodí nějaká ta oddychová kulinářská akce. A my jsme si jich pro vás zase několik připravili!

Farmářské trhy Vsetín 2016

V termínech 2., 16. a 30. 7. se konají farmářské trhy ve Vsetíně. Vždy od 8. hodin můžete na Dolním náměstí nakoupit lokální a čerstvé potraviny z Valašska. Lokální farmáři mají připravené nejen ovoce a zeleninu, ale také mléčné výrobky, včetně tvarohů a sýrů, sypané čaje, různé druhy koření a k zakoupení budou i klasické frgály či vína, mošty a květiny. Jestli nejste s Valašskem obeznámeni a chcete poznat jednu z jeho nedílných součástí, pak zde nesmíte chybět!
Vsetín

Farmářské trhy na Pankráci

Ne každý chce v těchto parnech cestovat, proto nabízíme i bližší alternativu, která ovšem nezklame. Každou červencovou středu od osmi hodin se v Arkádách Pankrác v Praze konají další farmářské trhy. Jak je zvykem, těšit se můžete na čerstvé potraviny v bio kvalitě, výběr těch nejlepších moravských vín a nepřeberné množství lokáních produktů. Velkou vizitkou těchto trhů jsou dozajista možnosti ochutnávek jídla z lokalit po Evropě. V nabídce jsou například slovenské, maďarské či řecké pokrmy. To znamená jíst zdravě a v evropském stylu!
Arkády

3nec gastro show

Třinec je krásné město, ale 9.7. si můžete jeho návštěvu zpříjemnit ještě o něco více. Na Náměstí Svobody se totiž od 9:00 koná festival s podtitulem “Jedna akce, tři světy.”, při kterém půjde o gastronomii, barmanství a zdravý životní styl. Připraveny jsou kuchařská vystoupení lokálních kuchařů a prezentace místních restauračních zařízení. Pro milovníky alkoholu jsou připraveny degustace a barmanské show. Na akci můžete vzít celou rodinu, neboť je připraven kulturní program, ve kterém naleznete koncerty, dětský koutek nebo třeba jednu z největších crosfitových akcí na severu Moravy a Slezska!
Třinec

Borůvkobraní 2016

Jižní Čechy jsou stále obdivovaným koutem naší republiky. Jedná se o vyhledávanou lokalitu hlavně pro cyklisty. Z mnoha malebných městeček, která můžete projet, vás pak od 9. do 10. července láká jedno z nich na borůvky. Ve městečku Borovany se v tyto dny bude točit vše kolem borůvek a pokrmů z nich. Připraven je i borůvkový doprovodný program, borůvkový folklor, borůvkový jarmark či mistrovství světa v chytání borůvek do pusy. Na této akci nesmíte chybět, bude to totiž fialové!
Borůvkobraní

Street food jam

10. a 24. 7. vám pak nesmí ujít gastronomická akce v pražském Cross Clubu v Holešovicích. Klade si za cíl být originální, kvalitní, ekologická a dobročinná, tedy všechny kvality, které my si považujeme! Na své si přijdou nejen vegani a vegetariáni, kteří budou moci ochutnat hotdogy, sendviče, empanadas neboli plněné kapsy, či zmrzlinu, ale také každý, kdo vyhledává nové věci, něco se rád přiučí a pomoc druhým mu není cizí. Akce je velice lákavá, a proto se, jak jinak, nechte nalákat!
SFJ

Gulášfest 2016

Šestnáctý ročník se koná ve Valašském Meziříčí. Jak název napovídá, tématem festivalu je především guláš. Ne jeden, dva či tři, ale rovnou 30 druhů tohoto českého skvostu! Od 14. do 16.7. se tak můžete těšit na tradiční českou kuchyni doplněnou o bohatý kulturní program. Zahrají No Name, Barbora Poláková či Mirai. Pro děti a dospělé je pak připraveno mnoho her a soutěží. Při nepřízni počasí pak pořadatelé chystají velkokapacitní stany, takže se deště bát nemusíte.
Gulášfest

Festival národů Podyjí

Mikulovská přehlídka delikates se uskuteční od 15. do 17.7. na mikulovském náměstí. Jedná se o obrovskou kuchyni pod širým nebem, kde vás překvapí, jak moc toho můžete ochutnat během tak krátké doby. Jedná se sice o český festival, ale rozhodně evropského formátu. Ochutnat budete moci speciality jak mnoha zemí Evropy, tak i Asijské speciality. Vaše uši poté potěší vystoupení muzikantů, kteří nebudou pouze české národnosti, ale stejně jako pokrmy budou ze všech koutů! Ochutnávky moravských a rakouských vín už budou poté jen chutnou tečkou za vydařenou návštěvou.
Festival národů Podyjí

Fair Fair – Sunset

Večer se prý nejí a už vůbec ne u televize. A rozhodně ne tzv. finger food. 16. července od 18. do půlnoci vás ve Stromovce v Praze přesvědčí o pravém opaku! Budete zde moci jíst finger foodu co hrdlo ráčí a k tomu všemu se bude promítat pod širým nebem. O zábavu se pak postarají Just!Impro s improvizovaným dabingem při kulinářských show a dalších pořadech o jídle! Jedná se o první noční pražský festival, který je dog friendly, a navíc festival, který je bez kelímků a vstupného.
Fair Fair

Harrachovské pivní slavnosti 2016

23.7. od 10. do 23. hodin se konají již tradiční pivní slavnosti (nejen) Harrachovského piva. Jako každý rok je připraven bohatý doprovodný a kulturní program, stejně jako návštěva vyhlášené Harrachovské sklárny či muzea. Samozřejmostí jsou také pokrmy, které přímo korespondují s lahodným pěnivým pivem a jsou tak předzvěstí skvělého chuťového zážitku. Pojeďte si do Harrachova vyzkoušet, jak chutná lokální pivo, a navíc zjistit, jak dlouho dokážete udržet tuplák plný piva!
Harrachov

Středomořský piknik nad Prahou

K moři se možná tento rok nedostanete, ale o kulinářské zážitky rozhodně nepřijdete. V pražské botanické zahradě v Troji se totiž uskuteční středomořský piknik, a to pod taktovou michelinského šéfkuchaře Marcela Ihnačáka. Seznámit se tak budete moci s excelentní kuchyní, středomořskými pochoutkami, ale i s kulturou, kterou Středomoří nabízí. A úchvatné scenérie botanické zahrady tomu dodají ten správný “šmrnc”! 30.7. si tak od 11:00 do 20:00 hodin udělejte čas a spolu se sbalenou dekou navštivte tuto jedinečnou akci!
Středomoří

Výčet je opět opravdu bohatý a lákavý. My však věříme, že si vyberete přesně podle svého gusta a že jsme vám s výběrem dobře poradili. Teď už nezbývá než se fyzicky a psychicky připravit na záplavu jídla, pití a kultury!

Tak kam vyrážíte?

|, , , |