9 tipů, kam cestou z nebo na Náplavku
01.července
2016

9 tipů, kde na vás čekají na cestě z Náplavky

Náplavka! To je nejen pivo a dost velká šance, že v pozdních večerních hodinách skončíte ve Vltavě, ale i zábava, kultura a styl. Pražské náplavky jsou v životě hlavního města nenahraditelné. I když Čilichili nedávno uvedlo, že Náplavka je out, tak my musíme nesouhlasit a máme pro vás 9 tipů, kde cestou z i na Náplavku můžete zakotvit.

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější a společensky nejživější prostor břehů řeky v centrální části Prahy. Návštěvníkům se zde naskýtá překrásný výhled na panorama Hradčan a mnoho podniků v okolí, kde se prostě musíte zastavit na cestě z náplavky.

Oliva by Amandine

1

1V restauraci Oliva ochutnáte Francii, Itálii, Řecko, Španělsko, Maroko, Tunis nebo Libanon, a to všechno nedaleko pražské Náplavky. Dalšími trumfy Olivy jsou pohodová atmosféra, perfektní obsluha a svěží interiér.

Restaurace Ginger a Fred

1

Vyzkoušejte kombinaci skvělé chuti, jedinečného výhledu a stylového interiéru. Restauraci Ginger & Fred najdete v 7. patře
 Tančícího domu. Originálně servírované pokrmy si vychutnáte ve společnosti děl moderního umění a výhledu na Hradčany. V létě nesmíte vynechat široký výběr zmrzlin na příjemné terase.

Café Amandine

1

1Zavřete oči a vzpomínejte – na ranní procházku po Champs Elysées, na malebné kavárničky na Montmartre, na Eiffelovku i majestátní Seinu. To vše a ještě mnohem víc je Paříž. Cítíte tu atmosféru, které se nic nevyrovná? Taková je Paříž. Takové je Café Amandine, kavárna, která nabízí širokou nabídku kvalitní kávy, dezertů, občerstvení a dalšího sortimentu.

Masarykovo nábřeží navazuje na nejznámější a nejnavštěvovanější náplavku Rašínova nábřeží. Zhruba v polovině Masarykova nábřeží se vyskytuje nástup do prostoru ostrova Žofín a k němu se váží další podniky, kde nesmíte chybět.

Ristorante Botel Matylda

1

1Italská restaurace Matylda je součástí botelu, který kotví u náplavky na Masarykově nábřeží. Originální prostředí restaurace s nádechem exotiky skýtá, díky své poloze a prosklenému interiéru, netradiční pohled na skvosty pražské architektury, jejichž nejvýraznější dominantou je Pražský hrad. V letních měsících je k dispozici zahrádka na pontonu a terasa na zádi lodi, kde lze zcela nerušeně splynout s poklidnou atmosférou řeky Vltavy.

Restaurace Pastař

1

Autentická italská, rodinná, stylová restaurace a obchod Pastař se nachází v historické budově, jen přes most od Národního divadla, kousek od Náplavky. Unikátní koncept restaurace umožňuje všem koupit v obchodě, co je nabízeno v restauraci a naopak. Neodolatelná pasta čeká jen na vás.

Café Lounge

1

1Pokud je pro vás kvalitní káva na prvním místě, Lounge je vždycky jistota. Stylová kavárna Lounge na Újezdu nabízí výběrové kávy z českých a evropských minipražíren, naturální vína, třeba ze skupiny Autentistů, skvělé dorty a speciality šéfkuchaře Michala Skuhrovce.

Další Hořejší nábřeží je charakteristické svým nezaměnitelným výhledem na historickou dominantu Prahy Vyšehrad a na unikátní Železniční most. V průběhu roku se na smíchovské náplavce koná mnoho společenských a kulturních akcí, které tento prostor přibližují široké veřejnosti.

Lavande restaurant

1

1V Lidické ulici hned u Palackého mostu na vás čeká restaurace Lavande – harmonie zdraví a chuti pro labužníky, celiaky i vegetariány. Lavande je restaurace s domácí kuchyní a rodinnou atmosférou, kde kladou důraz na kvalitu surovin a počkají na vás až do 23. hodiny.

Restaurace Pastva

1

Smíchovská veganská restaurace Pastva nabízí pouze čistě rostlinné produkty – ať už na poledním menu, na stálém jídelním lístku nebo v denně se měnícím sortimentu domácích dortů a dezertů a čerstvých limonád. Až půjdete z Náplavky, máte šanci se to zastavit každý den, někdy až do půlnoci.

Gourmet Pauza

1

1O kousek dál, blíže k Andělu, začínají snídaněmi již od 7 hodin, svačinkami, poledním menu, odpoledními dobrůtkami a končí večeřemi. Posedět můžete v restauraci Gourmet Pauza s neotřelým designem, kde si pochutnáte na dokonalé gastronomii se servisem, který si prostě zamilujete.