28.dubna
2016

9 míst, kde najdete tu pravou romantiku

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku večeři hlas.

První máj – lásky čas! A co vaše láska k jídlu? Náš májový výběr restaurací je prostě jedna báseň. Nechali jsme pro vás zrýmovat lahodnou večeři spolu s romantickým prostředím a výsledek si zamilujete na první přečtení. Sluneční paprsky lákají ven, ptáci zpívají a opojná vůně květů mámí na každém rohu. Naše země nabízí plno míst, kam je dobré vzít svou vyhlédnutou nebo již drahou polovičku na romantickou večeři.

1A protože trocha poezie nikoho nezabije, začneme v Praze, kde se vžil hezký zvyk nosit v prvomájový podvečer k soše romantického básníka kytičku květů. Při té příležitosti se milenci zastaví pod rozkvetlou třešní, protože, jak praví lidová moudrost, dívka na prvního máje nepolíbená do roka uschne. A pro vás, pro které je Petřín moc velká romantika, máme tipy, kam vyrazit za romantikou v kulinářské podobě. Protože za trochu jídla šel bych světa kraj.

Romantický večer v oblacích

Žižkovská restaurace Oblaca představuje jasnou volbu, pokud hledáte unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Celé patro se nachází ve výšce 66 metrů a je určeno pro odpočinek, relaxaci a především k vychutnání prvotřídních pokrmů.

1

U Modré kachničky II

Pokud si chcete posedět u sklenky vína, být v klidu a užít pocit, že se čas zastavil, zavítejte do Restaurace U Modré kachničky II. Ta se nachází pár kroků od Staroměstského náměstí. Neokázalý interiér má zcela nemoderní styl, o to více osvěžující je v něm trávit čas.

1

Bellevue Restaurant

Na břehu Vltavy s výhledem na Hradčany přijdete na chuť té správné romantice. Profíci v kuchyni si vysloužili místo v Michelinském průvodci, a tak není pochyb, že se jim pro vás podaří připravit nezapomenutelný večer.

1

Sunset Restaurant

Jak již napovídá název této brněnské restaurace, z jejích oken je výhled jak na romantický západ slunce, tak na celé město. Do nebe vás vynese nejen prostředí, ale také středomořské speciality Petra Vramby.

1

Olivier

Najděte si svou romantickou oázu klidu. Dvorek provoněný čerstvými bylinkami, ledové nápoje a skvělé jídlo z grilu v klidném středomořském prostředí uprostřed městské džungle? To vše nabízí restaurace Olivier v Českých Budějovicích.

1

Entrée Restaurant

Nechte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou, který vás zavede do světa divadla, ale i rostlin a nerostů. Výjimečné pojetí olomoucké restaurace vás uvítá v ojedinělém prostoru otevřené kuchyně se živou zahradou. Přírodou se nechalo inspirovat i nabízené menu, které se stává překvapivým zážitkem.

1

Café d’OR

Královéhradecký Café d‘OR & Restaurant je jedinečný svým překrásným interiérem, kombinující zámecký styl s modernou, kterému dominuje zlatá barva. Proto i název d’OR, francouzsky ze zlata. Lehký dotek Francie tu promítli i do menu. A co je víc romantické, než malý gastronomický výlet do Francie?

1

Ve Vilách

Večeři pod rozkvetlým stromem nabízí nenápadná plzeňská restaurace Ve Vilách. Zamilujete si ji pro její nádherné prostředí a pečlivě upravovanou zahradu, která je teď v jednom květu. Restaurace vás překvapí širokým výběrem specialit z italské kuchyně.

1

Bílý Mlýn

V Liberci nedaleko přehrady najdete restauraci, která si vás získá svou útulnou domácí atmosférou a romantickým výhledem. Místní specialitou jsou domácí dezerty, sladká tečka za vaším dnem.

1


 Nevybrali jste z našich tipů? Mrkněte na další romantikou oplývající restaurace.

|, , , |