07.července
2016

7 zmrzlináren, u kterých roztajete blahem

Našli jsme nejlepší zmrzlinu na světě! Jaká to je? Je to naše malé tajemství, ale vám ho prozradíme. Je to studená!

Není zmrzlina jako zmrzlina. A léto bez dobré zmrzliny není pořádným létem. Proto jsme pro vás připravili tipy na zmrzlinárny, kde najdete v Praze tu nejlepší zmrzlinu. Pozor, je to návykové, jeden kopeček nestačí!

Kavárna Cacao

Na téhle zmrzlině si vypěstujete závislost. Čerstvou zmrzlinu připravují v Cacau každý den podle vlastních receptur. Cacao je mezinárodní franšíza cukráren původem ze Slovinska, která vznikla unikátním spojením kavárny, cukrárny, restaurace a lounge. To vše v příjemném prostředí v centru Prahy. V teplejším období je k dispozici i venkovní zahrádka, ze které lze sledovat hezké panorama kousku Prahy a nasávat atmosféru okolí.

1TIP: Maracaibo L – vanilková a ořechová zmrzlina, marcipán, amaretto, pražené mandle a šlehačka! A slaný karamel? Famózní!

Angelato Café Újezd

Angelato je zmrzlinová rodinná manufaktura na Újezdě, která denně vyrábí řemeslným způsobem zmrzlinu v jedinečné nekompromisní kvalitě a bez umělých přísad. Angelato to je rodina, kterou zde vytvořili originální šéfzmrzlinář a charismatický majitel společně z vášně ke zmrzlině. Mají zde široký výběr nejrůznějších příchutí – čokoláda se skořicí, višeň, mák, čokoláda s marcipánem a mnoho dalších, prostě řemeslná italská zmrzlina sametové struktury a andělské chuti.

1TIP: Objevte chuť tohoto měsíce – pro červenec je zmrzlinou měsíce malinové sorbetto, které je vyrobené ze světově proslulé srbské maliny.

Ovocný Světozor

Místo pro váš sladký život, to je Světozor. Kdo neochutnal zmrzlinu ze Světozoru, jako by nežil. V proslulé cukrárně ve Vodičkově ulici sídlí nejznámější pobočka těchto cukráren. Zdejší zmrzlina, zákusky a chlebíčky jsou tak dobré, že se skrz frontu ani nedostanete dovnitř. Vybírat si můžete mezi velkým množstvím kopečkové a populární točené zmrzliny.

TIP: Legendární točená jahodovo-banánovou zmrzlina.

Zmrzlinář

U Zmrzlináře na Praze 2 věří v dokonalou zmrzlinu, prvorepublikové recepty, ale i kreativní přístup. Věří v kvalitní a voňavé plody. Věří ve zmrzlinu, která je čerstvá a bez chemie. Ve zmrzlinu, která pokaždé chutná jinak, podle právě použitých surovin a nálady zmrzlináře, který ji vyrábí s láskou.

1

Cukrárna & kavárna Vanille

Víte, že zárukou dobré zmrzliny je nadšený mistr zmrzlinář, kvalitní suroviny, dobře vybavená výrobna přímo v místě prodeje a hodně zákazníků, aby se zmrzlina ve vitríně ani „neohřála“? To všechno mají ve Vanille na Náměstí Míru. Receptury pro řemeslnou výrobu zmrzliny si připravují sami. Ochutnáte delikátní spojení mléčného karamelu a karamelové pasty s mořskou solí nebo super sorbet z čerstvého kiwi a banánů s trochou citrónové šťávy?

1

Gelateria & Caffé Amato

Tradiční italskou zmrzlinu z čerstvých surovin vlastní výroby nabízí Gelateria & Caffé Amato v Heřmanově ulici na Praze 7. Na výrobu používají čerstvé farmářské mléko a sezónní ovoce. Dále zde najdete lahodnou italskou kávu či výborné domácí dorty a dezerty.

1

Parlor

Zmrzlinový hit letošního léta! Nejlepší zmrzlinové sendviče v Praze, ale také skvělá káva, víno i míchané drinky, to je Parlor na Praze 8. Zmrlinové cookie sendviče neboli Parlorky si můžete sami poskládat dle vaší chuti. Na výběr máte z 8 domácích cookies, které si zde sami pečou, a z 12 druhů zmrzlin. K tomu můžete přidat různé toppingy a máte Parlorku svých snů.

1

Cestovatelský tip

Zmrzlinárna Stráž pod Ralskem

Jak chutná zmrzlina ze svíčkové, čerstvých malin, pivní, mrkvová, maková nebo mateřídoušková? To zjistíte ve zmrzlinárně ve Stráži pod Ralskem, kde ji můžete ochutnat. Během sezony tu nabízejí 140 druhů zmrzlin denně a vyzkoušeli tu už více jak 300 druhů tradičních i velmi netradičních příchutí.

|, , |