01.září
2016

13 zářijových akcí, kde si zaručeně pochutnáte

Září je tady! Děti protáčí oči nad trapnými slogany „hola hola, škola volá“, zato dospělí se těší, až zase potomky dají na chvíli na starost učitelkám a učitelům. My v Restu se na přicházející podzim těšíme, protože s sebou přináší hromadu sezónních dobrot. Pojďte s námi v září obrazit pár festivalů, kde je můžete všechny ochutnat.

Foodparade

Na tenhle vymazlený foodfestival se můžete těšit od 3. 9. 2016 do 4. 9. 2016 a počasí hlásí slunečno, takže okolí Trojského zámku bude kouzelné! Foodparade je prostě klasický festival dobrého jídla se vším všudy. Zatím vám můžeme prozradit účast restaurací Etnosvět, Burger Bar, Husí Játra, Food Story, Steakgrill nebo třeba U Emy Destinnové. Těšit se můžete i na piknikovou louku, kde si můžete zakoupené dobroty zbaštit v báječné atmosféře. Celá akce je navíc doprovázena soutěží „I love food“ o ceny v minimální výši 50 000,- Kč – letošní téma je chilli. Vstupenky můžete zakoupit ZDE.

TIP: SOUTĚŽ – vyfoťte na FOODPARADE jakoukoliv fotku – jídla, atmosféry nebo sebe a doplňte hashtagy na Instagramu #RESTUcz a #RESTUnaFoodparade (případně označte @restu.cz) a zařaďte se do soutěže o vouchery v hodnotě 200 Kč do vybraných restaurací a hlavní cena za nejvíc nejlepší fotku je kurz vaření od Chefparade.cz v hodnotě 1690 Kč. Tak s chutí do toho a festival si užijte dosyta!

Dočesná 2016

Když zavítáte do Žatce v pátek nebo sobotu 2. a 3. září, můžete na jednom ze čtyř pódií vidět a hlavně slyšet třeba Vašo Patejdla, UDG, Honzu Nedvěda nebo Mydy Rabycad. Na to, že v České republice se tradičně vaří ta nejlepší piva, jsme patřičně hrdí. V Žatci na Náměstí svobody tenhle fakt oslavují už 59 let. Právě tak staré budou letos zdejší slavnosti chmele a piva s názvem Dočesná.  Především jde ale o pivo a s tím se rozhodně šetřit nebude. Své umění zde předvedou sládkové z více než 45 pivovarů, takže první zářijový víkend máte o zábavu postaráno.

Chillibraní a Chilližrout 2016

Přímo ze Žatecké Dočesné se můžete vydat 3. září na Brněnské koupaliště Riviéra. Připravte se na žhavý gastro zážitek, protože se jedná o jediný hotfood festival v České republice a na Slovensku. Těšit se můžete na mistrovství v pojídání pálivých jídel, kuchařské show, přednášky, workshopy a hromady jídla – a to vše se samozřejmě bude točit kolem ostrých papriček. Ochutnat a nakoupit zde můžete vše od koření a pěstitelského vybavení až k jídlům z celého světa, včetně chilli dezertů.

Wine Food Festival 2016

I.ročník Wine Food Festival ve spolupráci s Vinařem Roku, který se koná na Smíchovské náplavce v Praze ve dnech 2.9. 2016 do 3.9. 2016. Na této akci je rozhodně příjemný vstup ZDARMA. A na co se ještě můžete těšit? S Vinařem Roku na vás čeká 30 stánků vín, 8 gastro stánků a s tím vším také bohatý kulturní program, včetně kuchařský show.

WINE FOOD MARKET

Garden Food Festival Zlín

Zlín má svou vlastní přehlídku dobrého jídla a pití pod širým nebem. Ve dnech 3. a 4. září vyrazte do Zlína na zámek, protože na pódiu se představí třeba papričková ohnivá show, procházka světem whiskey či kávy, porcování velké ryby nebo cooking show s hmyzem. Nechybí ani známé tváře, šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a jeden z nejlepších českých šéfů současnosti Jan Punčochář z pražského Grand Cru Restaurant & Bar. Na stáncích můžete ochutnávat vyzrálá hovězí masa, ústřice, speciality ze zvěřiny, šneky, sýry, sushi, lanýže, husí a kachní delikatesy, vegetariánská jídla, sladkosti z nejlepších cukráren, zmrzliny, různé druhy piv, vín, destilátů, káv a čajů – no prostě všechno, co mi gastronadšenci od festivalu chceme.

KI-NO Liberec Film&Jídlo&Design&Móda

Čtvrtý ročník urban festivalu KI-NO Liberec se letos přesune opět do Pražské ulice v centru města, a to ve dnech od 8. 9. až do 10. 9. 2016. Těšit se můžete na tři večery plné filmu, ale také budete mít příležitost po celou dobu festivalu ochutnat skvělá jídla, dobroty od bistra Mikyna, Omam či Sweet City a další, inspirovat se můžete designerskými kousky mladých umělců a návrhářů, vybrat si drink večera, který bude přesně sedět vaší náladě a zatančit na after party. A další věcičky.

KI-NO

Asia Food Fest

V sobotu 10. 9. 2016 na Smíchovské Náplavce rozvíří asijské chuti více než 70 stánků s opravdu pestrou asijskou nabídkou. Asie není pouze nám již dobře známá Čína, Thajsko, Japonsko nebo Vietnam. Patří sem také Libanon, Gruzie, Azerbajdžán, Sýrie, Mongolsko, Jemen, Maledivy, Omán a dalších více než 40 zemí. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program, např. dračí lodě na Vltavě, čínský dračí tanec na souši, kaligrafie, čajový obřad, sekání japonským mečem, diagnostiku tradiční čínské medicíny nebo ukázku exotického nábytku a bytových doplňků z Indonésie. Vstupenky můžete zakoupit ZDE.

Asia Food Fest

Thajský festival ve Spices

Od 9. 9. 2016 do 18. 9. 2016 se u příležitosti desátého výročí působení hotelu Mandarin Oriental, Prague na českém trhu přivítá tým restaurace a baru Spices mezi sebou tři thajské kuchaře z legendárního dceřinného hotelu Mandarin Oriental v Bangkoku, kteří pro tento zcela jedinečný desetidenní festival thajské kuchyně připravili speciální menu, které vás doslova přenese do ulic Bangkoku. Vstupenky můžete zakoupit ZDE a nebo se zapojit do naší soutěže na Facebooku a vyhrát je. Jako milovníci thajské kuchyně tady rozhodně chybět nebudeme!

thajský festival

Vinobraní na Kuksu

Jubilejní desátý ročník Vinobraní na Kuksu se letos bude konat v sobotu 10. září. Připraveny jsou skvělé ochutnávky vín, občerstvení, jarmark nebývalého rozsahu a doprovodný kulturní program pro dospělé i pro děti. Samozřejmě nebudou chybět vinné lázně a po schodišti bude zurčet víno jako každý rok. České dráhy podporují Vinobraní Kuks a zesilují kapacity vlaků.

Pálavské vinobraní

Vinobraní bude v září nepřeberně, takže jsme pro vás vybrali jedno obzvlášť tradiční. Kde jinde než v proslulém Mikulově. Od 9. do 11. září bude centrum města obsazeno stánky, u kterých ochutnáte to nejlepší z moravských vín. Součástí programu je i průvod královské družiny, v čelem s králem Václavem IV. a jeho královnou v podání Chantal Poullain. Mlsné jazýčky bude ale víc zajímat soutěž o nejlepší burčák, který budou hodnotit přímo návštěvníci. V sobotu odpoledne budou také moci u Udírenské věže ochutnat limitovanou edici prvního městského purkmistrova vína. V Mikulově už to bude sice 69. ročník, ale tento festival zraje… no ano, jako víno.

Ochutnej Vietnam

Ochutnávejte Vietnam 17. září v hale 13 Holešovické tržnice aneb jak to dopadne, když se sejde skupina studentů milujících vietnamské jídlo? V Praze jich několik chtělo svou lásku k vietnamské kuchyni sdílet s ostatními a před třemi lety založili festival Ochutnej Vietnam. Kdo má zájem zjistit, jak doopravdy chutná autentický vietnamský street food, má jedinečnou příležitost. Nechte doma předsudky o grilovaných psech a hadech, či dušené kočce s křečkem jako přílohou. Přes dvacet restaurací vás přesvědčí, že Vietnam je zemí delikates.

 

Prague Cake Festival

Až dostanete po všech těch vietnamských specialitách chuť na něco sladkého, přesuňte se do hotelu Pyramida, kde se 17. září koná Prague Cake Festival. Součástí základní vstupenky je „jen“ sedm degustačních porcí, takže z vlastní zkušenosti doporučujeme VIP lístek. Ocitnete se totiž ve světě tolika sladkostí, že nebudete vědět, co ochutnat dřív. Dorty, zákusky, koláče, muffiny, cupcakes, makronky a spousty dalších dezertů a delikates v klasickém i exotickém provedení, smetanové, ovocné a třeba i raw. Věřte nám, že každý kdo má slabost pro sladké tady bude jako v sedmém nebi.

Kunratické vinobraní

Již 6. ročník Kunratického vinobraní nás čeká 23. – 24. září 2016 u Kunratické Tvrze v ulici Za parkem. Můžete se těšit na kvalitní česká i zahraniční vína přímo od vinařů, burčák, i na gastronomické pochoutky k vínu. Nebude chybět cimbálová muzika, soutěže nebo program a koutek pro děti.

1

 Potkáme vás na některém z festivalů?