COVER FOTO_1000x500_tipy kam na valentyna
08.Únor
2017

7 tipů, kam na Valentýna

K svátku svatého Valentýna neodmyslitelně patří dárky, růže, jahody, šampaňské, čokoláda a romantická večeře. Výběr dokonalého valentýnského menu bude vaším největším důkazem lásky. Vyberte si s námi to pravé menu a oslavte svátek zamilovaných tam, kde se snoubí umění kuchařů s kvalitními víny a ta pravá romantika na vás dýchá ze všech stran.

Francouzská restaurace Art Nouveau

1Valentýnský večer při živé klavírní hudbě s šestichodovým menu s dokonalým jahodovým dezertem? Není problém. Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě čeká jen na vás. Říká se o ní, že je nejkrásnější secesní restaurací na světě a trumf má ukrytý také v kuchyni – má zde totiž vynikajícího domácího českého šéfkuchaře Pavla Pechra.

SaSaZu

2Zažijte nezapomenutelný večer v dechberoucí atmosféře restaurace SaSaZu, která nabízí jak stylový interiér, tak exkluzivní gurmánský zážitek v podobě valentýnského menu. Ochutnejte osmichodové sharing menu pro dva složené z vybraných pokrmů od šéfkuchaře Andyho Tana. Oslavte tak lásku, vášeň a štěstí s úsměvem a chutí!

Blue Wagon

3Vůně dřeva, plápolající svíčky, růže a podmanivá hudba. Ponořte se do chutí valentýnského menu s doporučeným vínem a zažijte opravdový romantický večer v restaurantu Blue Wagon. V menu mimo jiné ochutnáte telecí hřbet glazovaný červeným vínem, mrkvovo-mandlovým pyré či čokoládovou kostku s kokosovým krémem, mučenkou a prachem z bílé čokolády.

Burger Bar & Bowling

4Pokud chcete potěšit především pány, máme pro vás speciální tip na valentýnské menu, kde si nemusíte na nic hrát. Svou valentýnskou večeři klidně můžete jíst rukama. V Burger Baru pro vás mají připravené menu z burgerů, kterým prostě neodoláte. Pokud si budete chtít večer vyšperkovat i něčím zajímavým, pak pro vás mají připravenou i degustaci belgických piv.

Borgo Agnese

5Co si užít gastronomický příběh přímo v centru Brna? Na úvod velkolepého valentýnského příběhu se můžete těšit ústřice či foie gras s ořechovou hlínou. Jak bude příběh pokračovat? Co třeba mořským ďasem či jehněčí plecí? A jako nejsladší happy end si můžete užít čokoládu, maliny a passion fruit! Započnete svůj valentýnský příběh právě tady?

Black Horse irská restaurace

6I liberecká restaurace Black Horse si pro vás nachystala valentýnské 6chodové degustační menu. Naštěstí v restauraci vycházeli pouze z afrodiziakálních surovin, které jsou u nás běžně dostupné, takže prach z nosorožčího rohu či vývar z ploutve žraloka tam nenajdete. Naopak vás potěší lehce zauzené filátko ze štikozubce, kachní prso s cizrnovou kaší či kávovým cheesecakem z kokosového mléka s malým jahodovo-datlovým salátkem s čerstvou vanilkou.

Lobster Atmosphere

7Překvapte degustační večeří v restauraci Atmosphere a přesvědčte se o tom, že láska začíná zážitkem! Gurmánské degustační menu pod taktovkou šéfkuchaře Jakuba Černého a jeho týmu, společně s příjemným prostředím restaurace vám zajistí tu nejromantičtější valentýnskou atmosféru v Olomouci. Menu je navíc speciálně připravené zvlášť pro muže a ženy, takže si na své přijde opravdu každý.


Máte jinou představu o svém valentýnském večeru? Mrkněte na naši festivalovou stránku, kde se to valentýnskými menu jenom hemží!