01.dubna
2017

7 originálních názvů restaurací

Už se Vám někdy stalo, že jste seděli nad hrnkem kávy u Mlsného bobra nebo nad výborným dezertem U slepé kočičky? V hlavě se vám rodily scénáře, jak asi název vznikl? Stydíte se zeptat? Udělali jsme to za vás. Přečtěte si o tom, jak vznikly zvláštní názvy podniků, nad kterými zůstává hlava stát.

Lehká Hlava

1Název vymysleli majitelé spolu s architektem Kurtem Gebauerem – Lehká hlava je místo, kde můžete hodit starosti za hlavu a kde si vychutnáte lehké vegetariánské jídlo. Název je také trochu paralela na Dutou Hlavu, což byla restaurace jednoho z majitelů. Zajímá vás i logo “psací e”? Navrhl ho designér Viktor Koreis a znázorňuje ramena bez tíže, tedy lehkou hlavu.

Proti Proudu

2Bistro Proti Proudu jde proti proudu! A to doslova i do písmene. Majitelé si při vymýšlení názvu uskutečnili svůj malý sen být opravdu originální, lišit se od všech a jít proti všem, proti proudu. Restaurace navíc stojí na břehu Vltavy, nečekaně proti proudu.

Čestlická Vejmrda

3Vejmrda je staročeská příloha k pečeným masům. V Čestlicích je specialitou ke kolínku na černém pivu. Zdánlivě neobvyklý název podtrhuje zalíbení v tradiční české kuchyni našich babiček, kterou si zde vychutnáte.

Králík v rádiu

4Že kavárna bude mít v názvu králíka, bylo majitelům jasné hned od začátku. Když ale po bazarech hledali vhodný nábytek, objevili staré rádio z 60. let a napadlo je, že by z toho mohl být fajn domeček pro králíka a že tedy koupí i toho králíka. A tak vznik Králík v rádiu. „Králíka stále máme, jmenuje se Znělka, je to kluk, ale vyrostl, tak jsme mu koupili velkou třípatrovou klec. Rádio máme také, ale jsou v něm Ztráty a nálezy,“ vysvětlila s úsměvem majitelka.

Jakoby

5Název Jakoby se odvíjí od historie domu, kde restaurace sídlí. V roce 1906 byl dostavěn hotel Plzeňský dvůr, který později dostal název U Jakuba. Majitelé se střídali, ale U Jakuba zůstávalo a tradici chtěli ctít i ti současní. „Chtěli jsme zachovat Jakuba v názvu a vzniklo Jakoby. Je to často používané slovo a to nám přišlo jakoby dobrý,“ vysvětlila s úsměvem Kateřina Šebele.

Kafe v kufru

6Připadá vám tento název tak trochu surrealistický? A čekáte, kdo bude lít hodiny do vany? Nebojte se v této kavárně si sednete pouze do kufru. Kufry tu totiž slouží jako nábytek, a že jich je! Spočítáte je všechny?

V Melounovém cukru

1„V melounovém cukru se skutky dály a naplňovaly, jako se můj život děje a naplňuje v melounovém cukru.“ To je podtitul knihy, podle které se brněnská kavárna jmenuje. Knihu V Melounovém cukru si můžete dokonce zapůjčit na baru a přečíst, zatímco si dopřejete vynikající kávu a domácí dort.


 

Žádný podnik Vás ani za mák nezaujal? Nevadí, mrkněte na další originální názvy restaurací, které u nás na Restu.cz najdete.

|, , |