23.března
2017

7 míst, kde mají dortíky sladší než láska

Nemáte ponětí, s kým byste si mohli užít sladké chvilky ve dvou? Nezoufejte. S následujícími zákusky zažijete takové potěšení, že ani nikoho dalšího potřebovat nebudete. Dopřejte si dokonale hříšné a sladké dny v kavárnách, bistrech a restauracích, které jsme pro vás vypátrali.

1. Chuťová extáze po francouzsku

amandineCafé Amandine na Praze 2 patří k těm místům, které musíte poznat blíž. A rozhodně ne jen na jednu noc. Zdejší kuchyni totiž podlehnete natolik, že si musíte dát brzké repete! Dostane vás voňavá káva, dokonalé brunche a dortíčky, co se na jazyku rozplynou jak pohádka. Například takový Tarte Limet je učiněná pastva po chuťové buňky.

Uživatel Restu: Krásné tématické francouzské prostředí dokreslené francouzskou hudbou, příjemným personálem, který nám ochotně zodpověděl jakýkoli dotaz a pečlivě dohlížel i na plnost našich sklenic :-). Jídlo bylo skvělé, čerstvé. Tartar z uzeného lososa i carpaccio jako předkrmy byly čerstvé a velmi chutné, stejně tak i hlavní chody, slávky a candát. Jako “dezert” nezklamalo ani prkénko s francouzskými sýry a uzeninami. Byli jsme všestranně spokojeni.

2. Láska nebeská na talíři

colore

Café ColoreCafé Colore je srdcovka pro všechny, kteří si potrpí na vznešené interiéry a dobré jídlo. Místní šéfkuchař Luboš Leopold sestavil originální mezinárodní menu, které potěší i vegetariány. Po vydatném jídle pak nesmí chybět zákusek – a ty zdejší vážně stojí za to!

TIP: V Café Colore úřaduje snad nejšikovnější cukrářka pod sluncem! Její domácí dezerty a dorty vypadají úžasně a chutnají ještě líp. Nechte si proto aspoň trochu místa na pověstnou sladkou tečku.

3. Hříšné, svůdné a raw

myraw

myrawcafePokud jste už měli tu čest okusit raw kuchyni, dáte nám určitě za pravdu, že je návyková. A v podání MyRaw Café dvojnásob. Jejich pražské raw palačinky ozdobené čerstvou snítkou máty jsou skutečná srdcovka, kterou prostě nemůžete vynechat!

Lidmilka: Absolutně skvělý podnik, kam se ráda vracím. I když je prostředí menší, necítím se zde stísněně, ani vyrušovaně během konverzace. Vyšší cena by mohla někoho odradit, ale vrací se mi to na kvalitě jídla, které je mimochodem vážně skvělé, stejně tak kafe. Obsluha? Bezkonkurenční. Kéž bych se s podobným přístupem setkávala i jinde.

4. Zaručené jiskření

cafecreperie

café creperie
Kdo by neplanul životní láskou k palačinkám? V Café Créperie Pod Věží je umí na jedničku, na chlup stejně skvěle jako v jejich rodné Francii. Můžete si je dát na slano i na sladko a vsaďte se, že budete odcházet s plnými břichy a blaženým úsměvem na tváři.

Uživatel Restu: V Creperii jsem byl již podruhé a mohu jen doporučit. Sladké i slané palačinky nemají chybu. Prostředí příjemné. Při obou mých návštěvách mě obsluhoval starší pán a musím říci, že s příjemnější obsluhou sem se zatím nikde nesetkal 🙂 Návštěvu rozhodně doporučuji 🙂

5. Omámení jménem baklava

Omam

OmamPokud se vaše chuťové pohárky zatoulají až do Liberce, tak zajisté zablouděte do Omamu, kde najdete celý svět na talíři. Nejen, že si zde pochutnáte už od 7:00 na dokonalých snídaních, kde sladkým koněm jsou rozhodně francouzské tousty s domácí šlehačkou, ale také si zde vychutnáte poklad tohoto podniku, a to baklavu!

Peda: Tentokrát jsme s kolegyněmi vyrazily na snídani. Co tady umí opravdu skvěle na jedničku s hvězdičkou jsou francouzské tousty – šťavnaté a opravdu skvěle dochucené, až se doladí i domácí šlehačka, tak to bude perfektní! Na snídani se sem budu vždycky těšit a velmi ráda vracet!IMG_0447

6. Sladké mámení

cupandcake

Kdo by rád zažil chvíle závratí, měl by si pospíšit do pražské kavárny Cup and Cake. Roztomilé cupcakes jsou nadpozemské potěšení jak pro chuťové pohárky, tak na pohled. Mimo to tu umí připravit skvělé dorty. A všechno je zaručeně domácí!

7. Pravá láska nerezaví

cacao1

cacaoDostát rčení o pravé lásce není mezi lidmi jen tak snadné. Zato s luxusními dortíky z Cacao, které objevíte na Praze 1, to je jiná! Den co den tady s láskou pečou čerstvé sladké pokušení. Vsaďte se, že je z hlavy jen tak nepustíte. Rozhodně se vám neomrzí a spalující vášeň spolehlivě přetrvá i po letech. Najdete tu raw dorty, zdravé mlsání, ale i hříšně čokoládové pokušení!


Vaše mlsné jazýčky si nevybraly? Nevadí, posíláme další sladkou dávku tipů na podniky, kde si zaručeně nějaké sladké omámení vyberete.

TIP: Mohlo by vás také zajímat: Nejnavštěvovanější kavárny za rok 2016, kde naleznete spoustu inspirace, kam zajít nejen na dokonalý dortík, ale i výbornou kávu – to je ta pravá kombinace.
|, , , , |