ilustracni-foto-mint
30.Září
2016

7 gastroakcí, kterým v říjnu nemůžete odolat

Říjen přeje nejen podzimnímu počasí, ale i food festivalům, které roztančí vaše chuťové pohárky. V závalu všech vinobraní po celé ČR jsme vypátrali ty nejzajímavější food akce, na kterých nesmíte rozhodně chybět. Tak kam to bude?

Chilli Fest Praha

V sobotu 1.10. se na Smíchovské náplavce uskuteční první ročník nejpálivějšího festivalu s názvem Chilli fest. Festival vás zavede do světa více či méně pálivých pokrmů a taky tradičních směsí koření, které se používají v jednotlivých zemích či regionech. Víte jak chutná koření berber, dukkach, harisa, gomasio, khmeli suneli,garam masala nebo adobo? Ochutnáte pokrmy, kde se tyto směsi po staletí používají.

MINT Weekend Market

prague_fashion_market_14_prazska_trznicePrvní pravidelný trh s módou, designem a především dobrým jídlem, knihami nebo kosmetikou. Od 1. října najdete MINT Weekend Market každou sobotu v Pražské tržnici. Trh bude zajímavý jak pro Pražany, tak turisty, a vstup bude zdarma.

Karlovský gastrofestival

karlovsky-gastrofestivalUžijte si 1. a 2. října 2016 Velké Karlovice – kouzelná valašská příroda, skvělá jídla, moravská pohostinnosti a k tomu 3,5 km dokonalých chutí a dobrot! Ozdobou těchto dvou dnů budou dva kuchaři pyšnící se michelinskou hvězdou – to bude letošní již 8. ročník Karlovského gastrofestivalu.

Gastro Food Fest Litoměřice

Druhý říjnový víkend, tj. 8. 10. a 9. 10. 2016, se opět Areál Zahrady Čech stane dějištěm významné gastronomické události v severních Čechách uskuteční se zde 4. ročník Gastro Food Festu Litoměřice, tak kdo vyráží? My rozhodně!

Festival Země na talíři

logoA teď trochu z jiného – vzdělávacího – soudku. Jak nakrmíme 10 miliard obyvatel v roce 2050, pokud se musí světová produkce potravin dle předpokladů zvýšit až o 70 %, i přes to, že dodnes 800 milionů lidí na světě trpí chronickým hladem? To se dozvíte ve dnech 13. až 15. října v Praze v Bio Oko a vstupenka vás vyjde v rozmezí od 80 Kč do 100 Kč.

Festival čokolády Tábor

v152875_letak-4-hlavyNejvětší festival čokolády v ČR se koná již 15. a 16. října v Táboře, čokoláda ve všech skupenstvích a podobách, bohatý doprovodný program, módní přehlídka, ochutnávky, trh s čokoládou, koncerty, dílny pro děti, malování čokoládou.

Vegan & Raw Fest Brno

14344052_681088615389947_7845214420801652019_nVyznavači veggie nebo živé stravy pozor! Dne 15. října se v Brně vyzbrojili na vaše chuťové pohárky, na Vegan & Raw festivalu, ochutnáte nejen množství dobrot, ale získáte i inspiraci při workshopech a přednáškách. Program bude probíhat v obou halách v prostorách Malé Ameriky, více než 40 producentů si pro Vás připravilo velice pestrý sortiment. Součástí festivalu bude i pravidelný potravinový trh FoodPark, těšit se můžete i doprovodný program.

Chybí nám v přehledu akce, na kterou rozhodně stojí zavítat? Podělte se o ní s námi a my ji doplníme!

|, , , , , , |