den matek v kavárně
05.května
2016

7 důvodů, proč vzít maminku do kavárny

Už v neděli se slaví Den matek. Děti ve školách a školkách vyrobily malé dárečky a přáníčka, ti dospělejší poděkují mamince za její lásku a péči třeba květinou. To nejmenší, co můžete na Den matek udělat, je vzít maminku na dobrou kávu či na skvělý oběd nebo večeři a strávit s ní nějaký čas.

1) Vaše maminka vám nejspíš celé dětství pekla o víkendu bábovku nebo vaší oblíbenou buchtu. I když už jsme dospělí, na návštěvě u rodičů nás stejně čeká nějaká sladká dobrota a ještě si kousek odneseme s sebou domů. Pro jednou zkuste kartu obrátit a pozvat maminku na dort do cukrárny nebo kavárny s domácími zákusky.

TIP: V pražském Café Colore úřaduje snad nejšikovnější cukrářka pod sluncem! Její domácí dezerty a dorty vypadají úžasně a chutnají ještě líp. Mlsání bez práce si užijí všichni zúčastnění.

Cafe Colore2) Viděli jste někdy video z porodního sálu? Není to nic pro slabé povahy. Až se podíváte na zázrak zrození, zavolejte mamince, poděkujte jí a vezměte ji na kávu či oběd. Sami budete jednu obzvlášť silnou (nejlépe irskou nebo alžírskou) potřebovat.

TIP:Café Oliver v Poděbradech vám ji rádi připraví.

3) Maminka a režisér mají vždycky pravdu. Nebo se to alespoň traduje. S tím druhým jmenovaným žádné zkušenosti nemáme, ale kdo vám rozumí víc, než právě vaše maminka? Ať už se potřebujete svěřit s čímkoli, dostane se vám pochopení a cenná rada.

TIP: Dort ke kávě v jablonecké kavárně Jabloň vám navíc osladí život a všechny starosti jsou ty tam. A pokud nebudete mít chuť na sladké můžete vyzkoušet zdravá polední menu nebo výborné ovocné koktejly.

Kavárna Jabloň

4) Pokud má vaše maminka ráda caffè latte nebo cappuccino, není potřeba se dál rozmýšlet. Doma si ho nikdy nemůže udělat tak dobře, jako ho dostane v kavárně. A protože tatínkové obvykle raději koukají v neděli po obědě na fotbal, je na vás, abyste maminku vzali ven.

TIP: Vyzkoušejte Café Lounge, kde vám vaše latte připraví Vojta Cífka, barista roku v kategorii Latte Art.

Café Lounge

5) Možná jste se zrovna přestěhovali na kolej nebo bydlíte sami jenom chvilku. V takové situaci vyvstává spousta otázek. Jak se odstraňuje tahle skvrna z té drahé halenky? Čím nejlépe vyčistit kohoutky v koupelně od vodního kamene? Osvědčené tipy a triky do domácnosti by se měly v rodinách dědit, takže poproste maminku a na oplátku ji vezměte na kávu.

TIP: Ostravská cukrárna Ollies Poruba jistě obměkčí její srdce.

6) I maminky si potřebují popovídat! A nad šálkem kávy to jde nejlíp. Málokdy nám dojde, že i naši rodiče mají něco s čím by se chtěli svěřit nebo si promluvit. Celý život za nimi běháme s odřenými koleny, s první nešťastnou láskou, s prvními překážkami v zaměstnání. Dopřejte mamince také chvilku, aby vám pověděla o svém životě.

TIP: Třeba nad šálkem kávy z olomoucké kavárny Denisova šest.

7) V neděli je mezinárodní Den matek! Být maminkou je nejnáročnější povolání. Neexistují v něm dovolené ani volné víkendy. Maminky pracují 24 hodin denně, sedm dní v týdnu! Naši vděčnost si zaslouží každý den, ale u příležitosti Dne matek ji můžeme dát najevo tak trochu víc.


A co váš den matek?

|, , , |