19.srpna
2016

5 podivných typů z pražské kavárny, které nechcete potkat

Zbloudilí venkovani, povaleči, co už třetí hodinu usrkávají svoje studené flat white, nebo nafrněné káči, které si svým růžovým iPhonem fotí našlehané kapučínko na Instagram. Slavná pražská kavárna se příšernými zjevy jenom hemží. Naštěstí jsme přišli na pár míst, kde těmto divňasům pšenka moc nekvete.

Freelancer, co se přilepil k židli

Zabírá ten nejlepší stolek, nepřetržitě přitom čučí do svého vytuněného Macu a snaží se vyhnout očnímu kontaktu s baristy, protože moc dobře ví, že už si pěkně dlouho nic nového neobjednal a je mu to krapítko trapné. Wifi zdarma mu za to ale stojí, takže si možná objedná ještě jedno. Za další půlhodinu, aby se neřeklo.

Kde ho nepotkáte: Prubněte Café Lounge. Tedy ne, že by je odsud vyháněli, ale tady by to o malé kávě jeden dlouho nevydržel. Mají totiž tak mňamózní zákusky, že se jim nedá odolat ani s největším sebezapřením – a to by za ně takový digitální nomád hnedka nechal všechno, co si našetřil na ten nový designový batoh.

café lounge café lounge

Pubertální hejno

Je jim něco kolem osmnácti nebo šestadvaceti, to se přes ten nános make-upu těžko šacuje. Objednané latéčko si jako jeden muž nejdřív vyfotí ze sta úhlů, aby se posléze odmlčely nad svítícími displeji, protože to musí hodit na instáč. Když zrovna nejsou přilepené na iPhonu, drbou kámošku, která to dneska s nimi nestihla.

Kde je nepotkáte: Můj šálek kávy. Opravdu pohodovým místům se totiž tyhle dámy naštěstí zdaleka vyhýbají.

můj šálek kávymůj šálek kávy

Zbloudilí turisti

Zmatený postarší páreček na výletě, co se rozhodl nakouknout pod pokličku bájné pražské kavárně, a tak zaplul do prvního podniku, který se nachomýtl. Když pak zjistí krutou pravdu, že piccollo fakt neexistuje a za kafe chtějí víc než dvě pětky jako v automatu na Hlaváku, srká jedno překápko napůl a pobouřeně si brblá pod vousy cosi o lumpenproletariátu.

Kde je nepotkáte: bistro Proti Proudu. Tam jak totiž takový zbloudilý turista otevře dveře, lekne se a zdrhne. Tak stylový prostor prostě a jednoduše nevydýchá.

bistro proti proudu bistro proti proudu

Mámy s capartama

Určitě to znáte: zajdete si na nevinný kafčo s kámoškou a odcházíte zdrchaný jak psi, protože vás celou dobu sejří cizí nevycválaný potomek. A poněvadž jeho rodička si klevetí s nějakou další maminou, nevidí a neslyší a vám je blbý ho okřiknout, radši berete roha.

Kde je nepotkáte: Králík v rádiu. Tam se totiž každý prcek cítí jako doma a na nějaké zlobení si ani nevzpomene.

králík v rádiu králík v rádiu

Opravdoví milovníci kávy

Lidi, kteří bez kafe prostě nepřežijí. Ultimátní závisláci, co na beton poznají robustu od arabicy a z rozpustného by jim nejspíš slezly nehty. Tento ohrožený druh začíná vymírat úpornou a bolestivou smrtí. Mezi všem těmi hipstery, puberťáky a lovci levný wifiny ční jako jeden bolavý podivínský prst.

Kde je potkáte? Sice vymírají, ale zato moc dobře ví, kde si přijdou na své. Potkáte je všude tam, kde to voní tou správnou kávou – a podniky uvedené výše v tomhle výčtu rozhodně nechybí.

MK3VLNK8NA

|, , , , , |