Utrpení vodáka
27.Červenec
2016

5 gastronomických utrpení každého vodáka

On někdy i ten smažáček přijde vhod, když v sobě máte pátou dvanáctku, jenže většinou je na vodě o pořádný dlabanec spíš nouze. Čtěte, jaké gastronomické inferno prožívá každý správný vodák.

U stánků na levnou… klobásu

Párek v rohlíku, párek na tácku, olezlý hamburger za tři pětky a jako vrchol kulinářského umění připálená klobása. Nabídka pobřežních stánků se točí dokola jak kanoe s opilým zadákem. Ze začátku jásáte a cpete se vším možným, jenže u třetí štace už se začne zvedat kufr i otrlým fajnšmekrům. A změna v nedohlednu.

TIP: Při sjíždění Vltavy zaskočte do Potrefené Husy, ta vás jistě nezklame a když si sednete na terásku, tak nemusíte řešit ani správný dresscode!

Restaurace Potrefená Husa České Budějovice

1

1

Hermouš na sto způsobů

Nakládaný, na grilu, smažený nebo jen tak v housce s povadlým salátem. Přezdívka „král sýrů“ tady rozhodně není od cesty, hermelín s přehledem vládne všem plastovým táckům široko daleko. Jenže, jak známo, stokrát opakovaný vtip přestává být řachanda. A tahle plísňová story je už teda pěkně otřepaná!

TIP: Restaurace s terasou přímo na břehu řeky Vltavy nad náhonem k mlýnskému kolu vám nabídne daleko víc než hermelín.

Restaurace Krumlovský mlýn

1

Pošušňání z kotlíku

V ešusu nad táborákem se dá vykouzlit ledacos: poctivý buřtguláš, hrachovka z pytlíku, nudlovka zasypaná glutamany nebo mňamózní lančmít. Což by nebyla žádná tragédie, kdybyste do sebe celý den necpali ty umaštěné klobásy. S takovou večeří se pak špatně usíná, i když to zalijete příjemně vychlazenou desítkou. (Nebo šesti.)

TIP: Česká a italská kuchyně, stylové prostředí s nádechem dávné minulosti a letní terasa na břehu Vltavy s romantickým výhledem na hrad Rožmberk, to je restaurace U Martina.

Restaurace U Martina

1

1

Rádobybuřt z táboráku

Takové pravé špekáčky přijdou k chuti, jenže ruku na srdce: málokdy si s sebou vezete poctivé uzeniny od řezníka. Takže se chtě nechtě musíte spokojit s těmi, které se prodávají ve večerce u kempu. Voní sice náramně, ale maso neviděly ani z dálky a během žvýkání se navíc modlíte, abyste nekousli do něčeho, co tam vůbec být nemá.

TIP: Nechte se překvapit širokou nabídkou jídel včetně steaků a ryb na grilu ve Vodníkovi.

Restaurace Vodník

1

Restaurační zlo

Naděje na záchranu upínáte do malebné hospůdky, která se zničeho nic vyloupne na obzoru. Jenže skutek utek, v chaloupce se skrývá nefalšované gastropeklo v čele s kaťákem nebo mraženými bramboráky z pytlíku. Nakonec se spokojíte s celkem ucházející česnečkou, která ovšem později ve stanu vyvolává poněkud výbušnou atmosféru. No hernajs!


Abyste neměli z vodáckého výletu žaludek na vodě, stáhněte si naši appku a zakotvěte tam, kde z každého dlabance nekape omastek a zmar. My totiž víme, kde vám bude šmakovat!